دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان:

اجرای طرح «سرباز مهارت» در سمنان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان از آموزش یک هزار و ۳۳۵ سرباز وظیفه در غالب طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه(سرباز مهارت) در استان سمنان خبر داد.

به گزارش مرآت، سیدمحمدتقی علوی در حاشیه بازدید از برگزاری این دوره آموزشی در مرکز آموزشی پدافند هوایی سمنان اظهار کرد: طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بر اساس تفاهم نامه‌ای مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح با بهره‌گیری از توان تخصصی جهاددانشگاهی در استان سمنان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح به منظور استفاده از ظرفیت علمی، فرهنگی، فناوری، آموزشی و کارآفرینی، دوره‌های مهارت‌آموزی اشتغال و مهارت‌های زندگی جمعاً به مدت ۸۰ ساعت به صورت غیرحضوری توسط وزارت ورزش و جوانان و با برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: با همکاری مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان و برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط جهاددانشگاهی استان سمنان، به عنوان مجری دوره‌های آموزشی طرح، تا کنون پنج دوره آموزشی برای  سربازان وظیفه در سمنان برگزار شده است.

علوی اضافه کرد: دوره‌های مذکور در استان سمنان در هر ماه با سهمیه 267 نفر برای نیروهای وظیفه آجا اجرا می‌شود، که تاکنون پنج دوره آموزشی برای یک هزار و 335 سرباز وظیفه در غالب (در هر مرحله دو دوره ) در سمنان برگزار شده است.

وی تصریح کرد: این دوره را به میزان ۸۰ ساعت مشتمل بر دو بخش شامل «آشنایی با مهارت‌های زندگی به میزان ۳۲ ساعت و آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی به میزان ۴۸ ساعت» برنامه‌ریزی شده است، همچنین ۲ عنوان کتاب آموزشی با عناونین کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار و مهارت‌های زندگی که به همت جهاد دانشگاهی تهیه و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی در اختیار سربازان قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: سربازان پس از مطالعه کتب در یک کلاس آموزشی به مدت هشت ساعت آموزش به صورت حضوری جهت مشاوره و رفع اشکال شرکت می‌کنند و بلافاصله پس از برگزاری آموزش حضوری و با هماهنگی مرکز رزم مقدماتی آزمون پایانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.