دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرعامل آبفا:

آب شرب استان سمنان از نظر آلودگی‌های میکروبی سالم است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت آبفا استان سمنان گفت: نتیجه آزمایش‌های روزانه سنجش آلودگی میکروبی آب سمنان، نشان از استاندارد بودن آب این استان دارد و مراکز بهداشت و ناظران نیز تایید می‌کنند که در هیچ کجای این استان، بیماری‌های ناشی از آلودگی میکروبی آب گزارش نشده است.

به گزارش مرآت، محمد طاهری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: گرمسار و آرادان و روستاهای اطراف، بیشترین میزان شوری آب را در استان سمنان دارا هستند به ویژه زمانی که خط انتقال آب از حبله رود دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: آب شرب این مناطق، ۹۹ درصد مواقع از تصفیه‌خانه تامین می‌شود و میزان شوری آن استاندارد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با بیان اینکه گاهی بر اثر مشکلات ناگهانی کیفیت آب شرب به طور موقتی کاهش می‌یابد گفت: زمان‌هایی مانند ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ که کانال آبرسانی سیمین دشت از مدار خارج شد و به مدت حدود یک ماه، آب گرمسار و آرادان به میزان شوری حدود ۵ هزار و کدورت ۲۰ هزار رسید.

طاهری بیان کرد: شهرهای شاهرود، مهدیشهر، درجزین و سمنان دارای آب با میزان شوری کمتر از ۸۰۰، آب با کیفیتی دارند؛ تنها در زمان اوج مصرف آب، استفاده از آب چاه‌ها ناگزیر است و در این مواقع، میزان شوری آب به یکهزار و ۵۰۰ می‌رسد و گله مندی شهروندان آغاز می‌شود.

وی ابراز داشت: بهره‌مندی روستاهای استان سمنان از شبکه آب ۸۸ درصد است و بیشتر آبرسانی‌های سیار به صورت کمکی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سنجش کیفیت آب شرب، با سه شاخص آلودگی‌های میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین تعیین می‌شود. آزمایش‌های مربوط به آلودگی میکروبی به صورت روزانه، آلودگی شیمیایی به صورت ماهانه و میزان سختی و آزمایش مروبط به میزان سختی و فلزات سنگین موجود در آب سالانه انجام می‌شود.

آزمایش‌های سنجش میزان آلودگی‌های فاضلاب نیز هر ۱۵ روز انجام می‌شود.

​ایرنا/  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.