دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در گفتگو با مرآت مطرح شد:
بررسی شبهات و ابهاماتی در زندگی و شهادت حضرت زهرا (س)/ چرا حضرت فاطمه(س) در را باز کرد؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امروزه وهابیت دنبال کننده روند تحریف و شبهات هستند و شبهاتی را درخصوص زندگی و شهادت حضرت فاطمه(س) در سایت ها و ماهواره های پرشمارش مطرح می کنند.

به گزارش خبرنگار مرآت، شبهه پراکنی و مسموم کردن افکار عمومی شیوه ای‌ست که سالها دستگاه جاسوسی و فرق ضاله آن را ابزاری جهت رسیدن به اهداف پلید خود انتخاب کرده اند.

شبهه برای ذهنهای صاف و پاکی که از علم و مطالعه سهم چندانی ندارند مانند سمی مهلک است که ریشه های اعتقادی آنان را می خشکاند وحتی برخی از افراد به مرحله بی اعتقادی محض یا ورته های مثل سکولاریسم و نهیلیسم و... می کشاند پر واضح است در مقابل طوفان شبهات همه افراد جامعه مصون نبوده واین وظیفه نهادها و مراجع علمی است که مقابل این طوفان مهیب قد علم کرده  و آن را خنثی کنند. 

وهابیت در سالهای بعد انقلاب از هیچ کوششی اعم از چاپ کتب و مقالات تا تهیه فیلم و کلیپ و شبکه های مجازی و تلویزیون های ماهواره ای جهت تخریب اعتقاد شیعه دریغ نکرده است.

هر سال در ایام فاطمیه این فرقه ضاله با همکاری دستگاه های جاسوسی گوناگون دست به انتشار شبهات گوناگونی پیرامون شهادت حضرت زهرا از اصل شهادت تا شیوه شهادت و فلسفه آن میزند.

لذا برای شناخت جایگاه حضرت فاطمه زهراء(س) و نیز بررسی برخی از این شبهات و تحریفات، مرآت گفتگویی با «حجت‎الاسلام و المسلمین گلایری» پژوهشگر مسائل اعتقادی و مدیر حوزه علمیه مهدیشهر انجام داد.

حجت الاسلام  گلایری با اشاره به شبهه اینکه چرا موقع حمله به بیت امیر المومنین خود ایشان در را باز نکرده و حضرت زهرا اقدام به این کار کرده است گفت: حضرت زهرا (س) به عنوان دختر پیامبر اکرم از جایگاه ویژه ای برخوردار بود به سبب این جایگاه، خود را خرج ولایت کرد تا شاید به احترامش مهاجمین که برای بیعت گرفتن از امیر المومنین آمده بودند حیا کرده و از قصد خود منصرف شوندضمنا حضرت در را باز نکرد و از پشت در پاسخ داد.
 
وی درخصوص شبهه شهادت حضرت زهرا اظهار کرد: بر اساس روایت ها در زیارت نامه امده است که ایتها الشهیده یعنی این یک سند از تشیع است که می گوید حضرت زهرا شهید شده است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: ضرباتی که به حضرت زهرا زدند، باعث سقط جنین و شهادتش شد.

گلایری با اشاره به شبهه چرا تا قبل جمهوری اسلامی در تقویمها  رحلت و یا وفات نوشته بود و الان شهادت بیان کرد: واژه رحلت یا وفات واژه ای کلی است که برای هم شهادت هم فوت استفاده می شود و حتی ما برای امام جعفر صادق که با سم به شهادت رسید در برخی روایت وفات نوشته است.

وی با بیان شبهه اینکه خانه های مدینه در ان زمان اصلا در نداشته اند، گفت: با این شبهه می خواهند کل موضوع پشت در ماندن حضرت زهرا و ضرباتی که به ایشان وارد امده و سبب شهادتشان شده را زیر سوال ببرند.

 به گفته این کارشناس مذهبی؛  در سوره نور آمده است "شما در بعضي خانه ها ـ مانند خانه عمو، دایی، عمه، خاله و همچنین كساني كه مفتاح و كليد منزل ‎دهند ـ می توانید بدون اجازه غذا بخوريد. "حال اگر خانه، در و قفل نداشته باشد كليد معنا دارد؟ آیا روی حصیر و پرده کلید می‎زدند؟ باید گفت که طراحان این شبهات متاسفانه با قرآن هم آشنا نیستند.

وی افزود:  در کتاب "صحیح مسلم" ـ که معتبرترین کتاب اهل سنت پس از قرآن است ـ در جلد 6 صفحه 105 حدیث 5136 آمده است که پيغمبر اكرم(ص) دستور داده بودند که: «شب‎ها درها را ببنديد». آیا حصیر و پرده را می‎بندند؟! آيا به پرده مي گويند در؟!

گلایری خاطرنشان کرد: «بخاري» در جلد اول کتاب "الادب المفرد" صفحه 272 نوشته است که: «راوي مي گويد سوال كردم كه: درِ خانه عايشه دو لنگه بوده يا يك لنگه؟ و از چه جنسی بود؟» پاسخ می‎گیرد که: «يك لنگه و از جنس چوب درخت ساج بوده است». حال چطور خانه عايشه در داشته آن هم از نوع درخت ساج؛ ولي خانه حضرت زهرا(س) که دختر پیغمبر(ص) بوده در نداشته است؟!

با همه این شرایط و هجمه ها علیه  معارف فاطمی و تشیع  با حفظ وحدت اسلامی، نشر و پاسداری از فرهنگ فاطمی و حقانیت شیعه  و حفظ شعائر فاطمی لازم است همانگونه که مقام معظم رهبری هر سال مراسم ویژه ای در بیت خودشان جهت مراسم فاطمیه می گیرند بر همه شیعیان و مدعیان رهروی از راه مبارک اهل بیت خصوصا حضرت زهرا سلام الله علیها واجب است که  پاسدار این راه باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

مطلب جالبی بود
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.