تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 آبان 1401 - 13:10
285 بازدید
کد خبر : 18226

یادداشت؛

نقش خون و بوی باروت حاصل نسخه بزک شده حقوق بشر آمریکایی ست

نقش خون و بوی باروت حاصل نسخه بزک شده حقوق بشر آمریکایی ست
این روزها که غربی ها با نسخه تکراری حقوق بشر و دفاع از آزادی برای مردم ایران داعیه دلسوزی دارند، شرایط کشور خودشان در نتیجه تفکر مردود لیبرال دموکرات در حال فروپاشی است و ادعای مضحک آنها نتیجه اش افزایش خوی وحشی گری و قتل و تجاوز برای مردمشان بوده است.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ این روزها که غربی ها با نسخه تکراری حقوق بشر و دفاع از آزادی برای مردم ایران داعیه دلسوزی دارند، شرایط کشور خودشان در نتیجه تفکر مردود لیبرال دموکرات در حال فروپاشی است و ادعای مضحک آنها نتیجه اش افزایش خوی وحشی گری و قتل و تجاوز برای مردمشان بوده است.

تسلط رسانه ای آمریکا و هم پیمانانش بر اذهان جهانیان علی الخصوص کشورهای خاورمیانه موجب تصور مدینه فاضله ای از کشور آمریکا شده است که عده ای حاضرند برای دست یابی به رویایی آمریکایی دست به هر جنایت و عمل خشونت باری بزنند.

متاسفانه برخی مسئولین هم در داخل کشور به دنبال بزک کردن چهره منفور امریکا هستند تا این عمال آمریکا بتواند به نیت شومشان دست یابند.

کسانیکه امروز آبشار نیاگارا را برای حمایت از مردم ایران به رنگ پرچم کشور ایران در می آورند در مقابل به فریب خوردگان دستور آتش زدن پرچم ایران را می دهند و نیاز است در پیروی از این تفکر کمی تامل و درنگ شود.

کسانیکه امروز فریاد آزادی را از آن سوی مرزها برای مردم ایران دیکته می کننند خود سرمدار نژاد پرستی و اعمال خشونت برعلیه رنگین پوستان امریکا هستند و میزان تیراندازی مرگبار پلیس به سیاهپوستان غیرمسلح در ایالات متحده بیش از سه برابر بیشتر از افراد سفیدپوست است.

نژادپرستی نظام‌مند علیه سیاه پوستان آمریکایی مشکلی است که به طور روزافزون زندگی آنها را در بر گرفته است و پس از حادثه ای که برای جورج فلوید»، شهروند سیاه پوست آمریکایی، توسط یک افسر پلیس در سال ۲۰۲۰ رخ داد  مردم سیاه پوست شهر بوفالو تصور می کنند که ممکن است این حادثه در هر محله دیگری اتفاق بیفتد.

از سوی دیگر متاسفانه شعارهای پرطمطراق که توسط  برخی افراد بدون تفکردر باره ماهیت و چیستی آنها سر داده می شود،ماهیتی فمینیستی و کمونیستی دارد و برخلاف تصور نابود کننده زندگی و آزادی زنان است.

نگاهی به آمارهای تجاوز جنسی و قربانیان خشونت جنسی در امریکا گویای آن است که در این وادی هر ۹۸ ثانیه یک تجاوز جنسی اتفاق می افتد و قربانیان این حوادث در هر ۸ دقیقه یک کودک است که برخلاف ادعای حقوق بشری این کشور تنها از هر هزار فرد متجاوز ۶ نفر راهی زندان می شوند.

اری؛ امروز کسانیکه فریاد آزادی را برای زنان ایرانی سر می دهند و از آنهامی خواهند روسری های خود را آتش بکشند ،صدای ناله زنان آنها  که قربانی تجاوزهای رسمی و سیستماتیک شده اند بلند است و آمار‌ها نشان می‌دهند از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ در اروپا، شمار تجاوز و آزار جنسی ۴۷ درصد افزایش داشته است.

در کنار تمام موارد گفته شده در فوق این کشور از سال ۲۰۰۸ تا کنون دیگر قطب برتر اقتصادی دنیا نیست و قدرت های اقتصادی مانند چین و ورسیه و ژاپن در تقابل با آمریکا در حال پیشرفت هستند. و قطعا کشوری که بیش از ۳۰ تریلون دلار بدهی دارد و ۴۵ میلیون نفر از مردمان این کشور گرسنه هستند نمی تواند ادعای قدرت داشته باشد و در حال فروپاشی است .

منابع خبری راشا تودی از  مزایای ماهانه‌ای که توسط دولت آمریکا در سال ۲۰۲۱ در بحبوحه افزایش شدید هزینه های زندگی و بحران کرونا به مردم این کشور پرداخت می‌شد خبر می دهند که در ماه دسامبر پایان یافت و میلیون ها خانوار  با مشکلات مالی رها شدند و براساس داده‌های ارائه شده توسط مرکز اولویت‌های بودجه و سیاست آمریکا، در حال حاضر بدون پرداخت اعتبار مالیاتی حدود ۱۰ میلیون کودک در این کشور در معرض خطر سقوط به زیر خط فقر هستند.

البته ذکر این موارد به معنای کتمان مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشور خودمان نیست که باید بدانیم سیاست های غلط اقتصادی و اجتماعی ناشی از سوء مدیریت های دولت های لیبرال ارتباطی به اصل نظام ندارد و البته باید با مطالبه گری و اعتراضات هوشمندانه وساختارمند نسبت به اصلاح آنها اقدام کرد.

یادداشت//

هادی ثروتی-کارشناس سیاسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهار + شش =

اخبار استان سمنان

اخبار سیاسی