معرفی استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

يكشنبه 17 ارديبهشت 1396

دیدگاههای اخیر

خطیبان نماز عید فطر استان سمنان:   
‌‌ائمه جماعات سراسر استان سمنان امروز در خطبه های نماز عید سعید فطر به مسائل مذهبی، اجتماعی،سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان در گفتگو با مرآت:    
رئیس اداره امور اجرایی زکات استان سمنان رفع نیاز مستمندان را اولویت اصلی مصرف زکات دانست و گفت: در سال 95 بیش از 420 میلیون تومان زکات در استان جمع آوری شد.

اخبار استان سمنان

رئیس دادگستری شاهرود مطرح کرد:    
رئیس دادگستری شاهرود گفت: در شهرستان شاهرود با موضوع حقوق های نجومی روبرو نیستیم و در استعلامات انجام شده از حراست دستگاه های مختلف تخلفی مشاهده نشده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهدیشهر:     
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: در صورت تامین اعتبار دو خانه عالم شهری در مهدیشهر احداث می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خبر داد:
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از اختصاص حدود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای ساخت و بهسازی مدارس و پروژه آموزشی درسطح شهرستان گرمسار خبرداد.
طی ساعات گذشته؛
زمین لرزه ای به بزرگی 3.5 درجه در مقیاس ریشتر دقایقی پیش مناطق جنوبی استان سمنان در مرز با استان اصفهان را لرزاند.
فرمانده پلیس راه استان سمنان:  
رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: وضعیت جاده های استان سمنان مطلوب است و هیچ محدودیت ترافیکی در آن وجود ندارد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به تحصیل بیش از 7 هزار و 400 دانش آموز اتباع خارجی در مدارس استان گفت: حدود 6 درصد از دانش آموزان استان را اتباع و مهاجرهای خارجی تشکیل می دهند.
سرپرست سازمان اتوبوسرانی سمنان:
سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرستان سمنان گفت: 23 دستگاه اتوبوس شهری نمازگزاران عید فطر را بطور رایگان در سطح شهر جابجا می کنند.
نماینده گرمسار و آرادان:    
نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ محدودیتی برای اجرای آبیاری نوین در گرمسار وجود ندارد و می تواند در سطح زمین های کشاورزی این شهرستان شود.
14 تیرماه؛  
مسئول روابط عمومی شهرداری دامغان از برگزاری ششمین همایش مدیران و شهرداران ایرانی جاده‌ابریشم در 14 تیرماه سالجاری در این شهرستان خبر داد.
کندوکاوی تحلیلی در پشت پرده حقوق بشرِ آمریکایی؛   
مارتین لوترکینگ که یک کشیش سیاه‌پوست بود، شرکت اتوبوسرانی را به مدت 381 روز را تحریم کرد و «جنبش تحریم اتوبوسرانی»! را به راه انداخت تا نهایتا سوار شدن به اتوبوس در آمریکا از شرِ تبعیض نژادی خلاص شد!

اخبار ایران و جهان