نظر سنجی

شما چه نمره ای (از 100) به عملکرد ریاست محترم جمهور می دهید؟

ارتباط با ما

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

سه شنبه 3 اسفند 1395

معرفی استان سمنان

با پیروزی قاطع در برابر شهرداری همدان؛
تیم فوتبال هف سمنان با دو گل از سد تیم شهرداری همدان گذشت و به دور بعدی رقابتهای دسته 2 فوتبال کشور صعود کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در پایان سفر به سمنان:
معاون رئیس جمهور در پایان سفر یکروزه خود به استان سمنان گفت: این استان باید در حوزه گردشگری از استان معبر به استان مقصد تغییر کند.

اخبار استان سمنان

مدیکل پزشکی قانونی استان خبر داد؛
مدير كل پزشكي قانوني استان سمنان با اشاره به اینکه آمارجانباختگان حوادث رانندگی نسبت به 10 ماه سال گذشته كاهش11،6 درصدی داشته است گفت: از 221 نفر جانباخته سال جاری، 153 نفر مرد و 68 نفر زن گزارش شده اند.
با انجام روزانه بیش از 400 بازرسی از واحدهای صنفی؛   
رئيس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح نظارتی نوروز تا 15 فروردين ماه سال آتی خبر داد و گفت: در اين طرح بازديد های روزانه از واحد‌های صنفی و سطح عرضه انجام می شود.
 رئیس انجمن ژنتیک ایران:   
رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: تنها 35 تا 45 درصد از مواد سبد غذایی در کشور از طریق کشاورزی متداول تامین می شود و 55 درصد باقی مانده با واردات تامین می شود که 90 درصد محصولات وارداتی تراریخته است.
یادداشت؛
در کوچه و خیابان که راه می روی دیدنی ها و شنیدنی های فراوانی ذهن انسان را به خود مشغول می کند که یکی از آنها بی شک مشاغلی است که افراد مختلف جامعه برای خود برگزیده اند.
برای چندمین بار در سال 95؛    
این روز ها وقتی به میادین میوه و تربار سطح شهرستان و میوه فروشی ها مراجعه می کنیم به کمبود و در بیشتر موارد نبود گوجه فرنگی به عنوان یکی از موارد مصرفی روزانه مردم مواجه می شویم .
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
معاون رئیس جمهور در بازدید از بافت تاریخی شهر سمنان گفت: استان سمنان از ظرفیت های گردشگری ویژه ای برخوردار است که می تواند به توسعه اقتصادی این استان کمک کند.
گزارشی از مشکلات اقتصادی مهدیشهر؛    
فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای علاوه بر اینکه ابهام دارد، هیچ نظارتی بر نحوه فعالیتشان وجود ندارد و موجب ضربه زدن به رونق اقتصادی بازاریان و اصناف در شهرهای کوچک می شود.
رییس انجمن ایمنی زیستی کشور:    
رییس انجمن ایمنی زیستی کشور با تاکید بر اینکه کشاورزی ارگانیک قادر به تولید غذای کافی برای جمعیت کنونی کشور نیست گفت: غذاهای ناشی از موجودات تراریخته که امروز در بازارهای جهانی یافت می شود مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است.
معرفی الگوی عملی اقتصاد مقاومتی؛
یک بانوی کارآفرین سرخه ای در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی توانست با صبر و پشتکار و با هنر حوله بافی برای 110 نفر ایجاد شغل کند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان:    
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با اشاره به گرایش جوانان به استعمال مواد مخدر صنعتی گفت: در بین دختران جوان نیز مصرف مواد روانگردان به ویژه مخدر صنعتی شیشه رو به افزایش است.
دبیر نخستین همایش تخصصی زبان سنگسری:    
دبیر نخستین همایش تخصصی زبان سنگسری با اشاره به اینکه برخی زبان های محلی از زبان فارسی غنی تر هستند، گفت: نمونه این زبان ها زبان سنگسری است.
رئیس منابع طبیعی سرخه:    
رئیس منابع طبیعی سرخه از راه اندازی نخستین کمپین طبیعت‌گرای این شهرستان با عنوان «صیانت از میراث سبز» سرخه با حضور اقشار مختلف مردم و طبیعت دوستان این شهرستان خبر داد.