تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان:    
243 هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند/ «بیمه رایگان» برای 176 هزار نفر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت: 243 هزار نفر از مردم استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مرآت، رضا ممتحن مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به خدمات بیمه سلامت در کشور گفت: بالغ بر 243 هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در 4 صندوق بیمه اصلی تقسیم می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان افزود: 61 هزار نفر از این افراد را کارکنان دولت تشکیل می‌دهند که در گذشته از آن با عنوان سازمان بیمه خدمات درمانی یاد می‌شد.

شرط استفاده از بیمه همگانی سلامت

ممتحن با بیان اینکه 112 هزار نفر نیز از این افراد از بیمه روستاییان و عشایر استفاده می‌کنند اظهار کرد: همچنین 53 هزار نفر از مردم استان سمنان از بیمه همگانی سلامت استفاده می‌کنند که شرط بهره‌مندی از آن ایرانی بودن و نداشتن هیچ گونه بیمه پایه‌ دیگر است.

وی ادامه داد: 11 هزار نفر از مردم این استان از بیمه سایر اقشار که مربوط به نهادهایی مانند کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید است استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان از تاسیس صندوق اتباع به منظور حمایت از اتباع خارجه مقیم با مشارکت وزارت کشور،  بیمه سلامت و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خبر داد و گفت: 4300 نفر از اتباع خارجه‌ای که به صورت رسمی و قانونی در استان سمنان اقامت دارند تحت پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند.

ممتحن با اشاره به پرداخت بیش از 104 میلیارد تومان به سازمان‌های طرف قرارداد بیمه سلامت در استان طی سال گذشته تصریح کرد: تقریبا 75 درصد از هزینه‌های صورت گرفته به بخش خدمات درمانی دانشگاهی و دولتی مربوط است و از سویی دیگر بخشی از خدمات بیمه سلامت نیز در مراکز درمانی استان تهران به مردم استان سمنان ارائه می‌شود.

بیمه رایگان برای 176 هزار نفر از مردم استان سمنان

وی با تاکید بر اینکه صد درصد حق بیمه اعضای سه صندوق روستاییان و عشایر، همگانی و سایر اقشار را دولت پرداخت می‌کند گفت: حدود 176 هزار نفر از مردم استان سمنان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: براساس مصوبه هیات دولت، حق بیمه خدمات درمانی 40 هزار تومان است که این سه گروه از پرداخت آن معاف هستند و با توجه به جمعیت 176 هزار نفری این افراد می‌توان گفت حدودا 84 میلیارد تومان فقط بابت دفترچه‌های بیمه از سوی دولت برای این گروه درنظر گرفته شده است.

ممتحن به صدور 140 هزار جلد دفترچه بیمه در سازمان بیمه سلامت استان سمنان اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های اصلی این سازمان بهره‌مندی افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای از خدمات بیمه سلامت است.

حمایت ویژه بیمه سلامت از 400 بیمار صعب العلاج استان سمنان

وی از وجود بالغ بر 400 بیمار مبتلا به بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته هریک از افراد تحت پوشش این سازمان در استان سمنان به طور متوسط 2 بار به پزشک مراجعه و نسخه دارو دریافت کرده‌اند، در حالیکه این 400 بیمار صعب العلاج به طور متوسط حدود 7 بار به پزشکان مراجعه و دارو دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تصریح کرد: جمع هزینه‌های صورت گرفته برای درمان 243 هزار فرد تحت پوشش بیمه سلامت استان سمنان در سال 96 حدود 11 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است در حالیکه این سازمان برای درمان بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت استان نزدیک به 2 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه کرده است که این امر بیانگر بالا بودن هزینه‌های درمان بیماران صعب العلاج است.

ممتحن در ادامه این نشست با اشاره به ارائه خدمات درمانی این سازمان در مناطق روستایی استان گفت: در حال حاضر در 41 مرکز بهداشت و درمان روستایی استان 58 پزشک خانواده و 47 ماما، خدمات سطح 1 بیمه‌ای را ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه