تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان:
1700 شغل در حوزه فناوری اطلاعات استان ایجاد می شود/ راه اندازی اگریگیتور ایرانسل در شاهرود
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان سمنان با اشاره به اینکه ایجاد 100 هزار شغل در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته است، گفت: هزار و 700 شغل در حوزه فناوری اطلاعات استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش مرآت به نقل از نسل شاهوار، سید مسعود میررضایی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان در جلسه شورای ICT استان سمنان با اشاره به اجرای طرح تکاپو در 8 استان کشور با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت تعاون گفت: این طرح برای پیاده سازی چندین پروژه در سطح استان ها با مشارکت دو وزارتخانه اجرا می شود و اشتغالزایی ایجاد می کند اما در سطح استان سمنان کارگذار طرح تکاپو مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه در استان سمنان 18 پروژه قابل اجرا برای طرح تکاپو معرفی شده است، اظهار کرد: مذاکرات اجرای این پروژه ها با 4 شرکت بزرگ و معتبر انجام شده است و تا پایان مهر ماه وارد فاز اجرایی خواهد شد که اجرای این پروژه ها اشتغال زایی برای نیروهای بومی سراسر استان به همراه خواهد داشت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به اجرای یکی از این پروژه ها در دانشگاه صنعتی شاهرود، افزود: شرکت ایرانسل به عنوان یک شرکت هلدینگ بزرگ کشوری با ایجاد یک اگریگیتور در دانشگاه صنعتی شاهرود تمام محتوای تولید شده در حوزه فناوری اطلاعات این دانشگاه را به بازار فروش خود منتقل می کند.

میررضایی، یکی از مطالبات جدی نمایندگان مجلس از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را تحقق اشتغال یکصد هزار نفری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: از این تعداد ایجاد هزار و 700 شغل سهم استان سمنان است که با زیرساخت های خوبی که در سطح استان سمنان برای ایجاد چنین اشتغالی فراهم شده است باز هم نیازمند همراهی و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی برای تحقق این تعداد اشتغال هستیم.

وی دانشگاه ها را یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و بیان کرد: چندین جلسه با روسای دانشگاه های استان و پارک های علم و فناوری هر شهرستان گذاشته شده و برنامه های خوبی برای ایجاد اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان آی. تی و آی. سی. تی پیشنهاد شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای حوزه فاوار در پارک علم و فناوری استان سمنان مستقر در شاهرود، گفت: این مرکز متولی ایجاد کسب و کارهای نوپا در سطح استان سمنان است و اعتبارات خوبی برای برگزاری استارت آپ ویکند های مختلف در حوزه گردشگری، سلامت، مذهبی و حقوق شهروندی برای سال 96 به این مجموعه داده شده است.

میررضایی در خصوص استارت آپ ویکند، بیان کرد: استارت آپ ویکند یک رویداد کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته برگزار می‌شود و استارت آپ ها در مدت این سه روز وقت دارند تا گروهی تشکیل داده و نمونه ای کوچک از ایده شان را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه دو استارت آپ ویکند تا پایان سال جاری در شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد، گفت: دو استارت آپ ویکند دیگر در شهرستان سمنان برگزار خواهد شد و با توجه به این که این برنامه ها در سطح ملی برگزار می شود مخاطبانی از کل کشور خواهد داشت و طبق برآورد انجام شده با برگزاری این 4 استارت آپ ویکند برای یکصد نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.  

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به برگزاری 3 کارگاه آموزشی کسب و کارهای اینترنتی تا پایان سال جاری در سطح استان، اعلام کرد: یکی از این کارگاه ها با حضور سه کارآفرین موفق حوزه فناوری اطلاعات مدیرعامل شرکت دیجی کالا، مدیر عامل تپسی و مدیر عامل زود فول در شاهرود و مرکز مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای حوزه فاوار در پارک علم و فناوری برگزار می شود.  

میررضایی با بیان اینکه حضور این کارآفرینان و ارائه تجربیات به فارغ التحصیلان می تواند گام خوبی برای ترغیب فارغ التحصیلان و دانشجویان برای ورود به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد، اذعان کرد: فناوری اطلاعات جزو لاینفک تمامی صنایع و تولیدات جامعه شده است و می تواند در هر زمینه ای از جمله کشاورزی، صادرات کالا و حتی تولید و صادرات محصولات کشاورزی ورود پیدا کند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه