شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

140مورد مثبت کرونا در بیمارستان ها بستری هستند/ واکسن انفوانزا در 3 مرحله در ستان سمنان توزیع می شود/ از رعایت دستورالعمل ها در عزاداری های محرم تشکر می کنم

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نوید دانایی با اشاره به تعداد موارد بستری در بیمارستان ها گفت: در حال حاضر ۱۴۰ مورد بستری مثبت کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت،  نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: ۱۸۱۱ نفر با تست مثبت کرونا تا به امروز در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان بستری و ۲۹۲۱ نفر نیز به صورت سرپایی با تست مثبت کرونا شناسایی شدند که در مجموع ۴۷۳۲ نفر در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه به عنوان موارد مثبت کرونا شناسایی شدند.

دانایی در ادامه گفت: متاسفانه تا به امروز ۲۶۲ نفر از این افراد فوت کردند که بر این اساس و با در نظر گرفتن درصد جمعیت ، نرخ مرگ و میر زیر ۶ درصد است.

وی همچنین اظهار کرد: شرایط از نظر بیمار یابی نسبت به فوت بیماران، نسبت مطلوبی است و نشان از سرعت قابل قبول بیمار یابی دارد.

 رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با بیان اینکه در حوزه دانشگاه سمنان، خدمات بسیار‌ مطلوبی در حال ارائه است و در حال حاضر توان آی سی یو و تخت های بستری در حال افزایش است ابراز کرد: از ۳ روز گذشته، تعداد بیماران مثبت ما کاهش پیدا کرده و روند کاهشی با شیب نزولی را مشاهده میکنیم.

دانایی با اشاره به تعداد موارد بستری در بیمارستان ها گفت: در حال حاضر ۱۴۰ مورد بستری مثبت کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان ثبت شده است.

 وی با تقدیر از رعایت دستورالعمل ها و موارد بهداشتی در مراسم های عزاداری محرم اظهار کرد: امید می رود رعایت دستورالعمل های بهداشتی در خصوص برگزاری مراسم های ماه صفر نیز ادامه داشته باشد تا در آینده شاهد کاهش موارد ابتلا و در نهایت کنترل بیماری باشیم.

 رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از کاهش میزان ابتلا به انفلوانزا در استان خبر داد و افزود:  بر اساس گزارش ها، به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، میزان ابتلا به آنفولانزا با روند کاهشی مواجه شده که امیدواریم در کشور نیز با این روند روبرو شویم.

دانایی با بیان اینکه واکسیناسیون انفلوانزا در استان سمنان در ۳ مرحله انجام می شود گفت: در مرحله اول پرسنل بهداشت درمان، بیماران خاص و زنان باردار در دستور کار قرار گرفته و طی یک هفته انجام می شود.

وی در ادامه گفت:  در مرحله دوم تحویل واکسن، در بین افراد در معرض خطر همچون افراد بالای ۶۵ سال و کارکنان دستگاه های اجرایی و خدماتی که در معرض خطر هستند توزیع می شود.

 رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان اضافه کرد:  در مرحله سوم نیز مقرر شده در صورت تامین، با قیمت آزاد واکسن آنفولانزا به صورت عمومی در اختیار همگان قرار بگیرد.

دانایی در پایان خاطرنشان کرد:  امیدواریم با رعایت موارد و مسائل بهداشتی از سوی مردم و اقدامات در حال انجام با یک روند ثابت در هفته های آتی، به سوی کاهش ابتلا به بیماری گام برداریم و شاهد خبرهای بهتر در این حوزه برای مردم عزیز باشیم تا پائیز خوبی برای مردم استان رقم بخورد.

 انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.