شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان:
135 مددجوی سمنانی راهی خانه بخت شدند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: 135 مددجوی زیرپوشش این نهاد با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج در 6 ماه سال جاری راهی خانه بخت شدند.

به گزارش مرآت، محسن مسعودیان‌راد با اشاره به اینکه زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد قبل از ازدواج مشاوره فردی و گروهی با هدف پایدار بودن زندگی و استحکام بنیان خانواده دریافت می‌کنند، افزود: در 6 ماه نخست سال جاری، ۷۰۰ مشاوره به زوج‌های جوان در مراکز مشاوره کمیته امداد استان سمنان ارائه‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۵ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران در 6 ماه نخست امسال راهی خانه بخت شدند، افزود: برای این کمک‌هزینه‌ها ۳۷۵ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: پیش‌بینی‌شده بیش از ۵۰۰ زوج سمنانی با کمک کمیته امداد و خیران تا پایان سال جاری راهی خانه بخت شوند.

مسعودیان‌راد برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد دانست و بیان کرد: برگزاری این دوره‌ها و مشاوره‌های فردی و گروهی منجر شده تا آمار طلاق بین مددجویان بسیار کم و بر اساس اطلاعات موجود از هر 100 ازدواج تنها یک طلاق صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زوج‌های جوان تحت حمایت پس از ازدواج نیز از سوی کمیته امداد رها نخواهند شد، تصریح کرد: کمیته امداد پس از ازدواج نیز با هدف ایجاد ثبات اقتصادی بین مددجویان اقدام به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به زوج‌های تحت حمایت می‌کند که در این زمینه نیز تسهیلات خوبی ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهدافی که کمیته امداد در کمک‌هزینه ازدواج دنبال می‌کند، ترویج فرهنگ ازدواج آسان و دوری از تجملاتی است که بسیاری جوانان امروز از عهده آن برنمی‌آیند و به همین منظور در این حوزه کمیته امداد اقداماتی را صورت می‌دهد تا در جامعه نیز بازتاب این ازدواج‌های آسان نمود بهتری پیدا کند.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه