شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان:

۹۳ درصد بارش‌ها در استان سمنان تبخیر می‌شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان گفت: ٩٣ درصد از بارش‌های فلات مرکزی در سال از جمله در این استان تبخیر می‌شود.

به گزارش مرآت، ایرج حیدریان در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری افزود: بارش ها در سال آبی جاری در استان سمنان ۴۲ درصد کاهش داشت. 

وی با اشاره به اینکه پدیده تغییر اقلیم و خشکسالی و آثار آن در استان سمنان ادامه‌دار است، بیان کرد: بحث مدیریت بهره وری استفاده از آب باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: از ۱۲۰ میلیمتر بارندگی سالانه در استان سمنان ۱۰۷میلیمتر تبخیر می شود و به طور کلی می توان گفت در اقلیم فلات مرکزی از جمله سمنان، ۹۳ درصد بارش ها تبخیر می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان تاکید کرد: ۹۲ درصد آب موجود در ایران در بخش کشاورزی استفاده می شود و ضرورت دارد تا مدیریت و اصلاح در این حوزه صورت‌گیرد.

وی افزود: ۸۶ درصد چاه های آب استان سمنان در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: از یک هزار و ۱۸۲ میلیون‌متر مکعب مجموع آب زیرزمینی و سطحی، ۸۳ میلیون متر مکعب در بخش آشامیدنی استفاده می شود.

حیدریان اضافه کرد: از ‌محل نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه ها، ۴۹میلیون متر مکعب و از انسداد ۵۲۶ حلقه چاه غیرمجاز، ۱۹ میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شد.

وی افزود: میانگین پایین بارندگی و فقدان پراکنش مناسب زمانی و مکانی، محدودیت های کمی و کیفی و سایر موارد، ازجمله چالش ها و محدودیت های استان در حوزه آبی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان گفت: برنامه ها و راهکارهای مختلفی در حوزه تامین آب برای استان در نظر گرفته شد.

 میزان تولید آب در استان سمنان یک میلیارد  و ۱۸٢ میلیون مترمکعب است که ۸۰۰ هزار مترمکعب از آب‌های زیرزمینی و بقیه از آب‌های سطحی تامین می‌شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.