دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

دبیر موسسه موج هنر قومس سمنان؛
۹۱ تعزیه سالجاری توسط موسسه موج هنر قومس سمنان اجرا شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر موسسه موج هنر قومس سمنان گفت: این موسسه ۹۱ تعزیه در سالجاری اجرا کرده است و ۲ برنامه تعزیه نیز در اسفند ۹۹ توسط این گروه به اجرا می‌رسد.

به گزارش مرآت، مهدی اعرابی در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: در ماه اسفند به منظور تجلیل و بزرگداشت حاج مهدی بیدختی، از بزرگان تعزیه خوانی سمنان و سرپرست گروه تعزیه‌خانی آل یاسین، ۲ شب تعزیه به صورت پخش زنده در فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال، در تمام مناسبت‌ها اجرای برنامه تعزیه انجام شد افزود: از این تعداد اجرای تعزیه، ۳۰ برنامه به صورت پخش زنده در فضای مجازی و ۶۳ برنامه دیگر به صورت حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بود.

دبیر موسسه موج هنر قومس ادامه داد: در دهه اول ماه محرم، ۱۳ برنامه به سفارش اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان به صورت پخش زنده در فضای مجازی بود.

اعرابی بیان کرد: تعزیه به مدت سه شب در دهه دوم  محرم در میدان عدالت سمنان با همکاری «موکب لبیک یا حسین(ع)» و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان اجرا شد.

وی ادامه داد: در ایام فاطمیه با حضور اساتید تعزیه‌خوانی برجسته کشوری سه شب تعزیه به صورت پخش زنده در فضای مجازی توسط موسسه موج هنر قومس و موکب لبیک یا حسین(ع) اجرا شد.

دبیر موسسه موج هنر قومس با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت تبدیل شدن به یکی از استان‌های مطرح و پرچم‌دار در زمینه تعزیه خوانی را داراست افزود: مردم سمنان در سال جاری علاقه را خود به این هنر آیینی کهن ثابت کردند و لازم مسئولان در راستای زنده نگهداری این هنر اصیل تلاش بیشتری کنند.

اعرابی گفت: افرادی به صورت غیرحرفه‌ای و نادرست تعزیه اجرا می‌کنند و باعث ایجاد دافعه و کم شدن استقبال مردم می‌شود. لازم است این افراد آموزش خود را بیشتر کنند و تعزیه را اصولی و زیباتر اجرا کنند.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.