شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

دبیر اجرایی جشنواره شعر آئینی استان:    
۸۵ نفر در نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان شرکت کردند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر اجرایی جشنواره شعر آئینی استان سمنان با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ دینی و مذهبی بین عموم مردم، گفت: ۸۵ نفر در نخستین جشنواره شعر آئینی استان شرکت کردند.

به گزارش مرآت، نعمت‌الله قنبری نیک‌دل دبیر اجرایی جشنواره شعر آئینی استان سمنان ، با بیان اینکه ۸۵ نفر در قالب ۲۵۰ اثر در این جشنواره شرکت کردند، اظهار داشت: این جشنواره برای نخستین بار در استان با رویکرد ترویج فرهنگ دینی و مذهبی بین مردم این منطقه برگزار شد.

وی بابیان اینکه این جشنواره در دو بخش اصلی و موضوعات ویژه برگزار شد، افزود: درمجموع اثرات شش نفر به‌عنوان اثر برگزیده و شش نفر به‌عنوان نفرات شایسته تقدیر در این جشنواره انتخاب شدند.

۶ اثر برگزیده در جشنواره شعر آئینی استان سمنان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار بابیان اینکه سه نفر از برگزیدگان در بخش اصلی و سه نفر در بخش موضوعات ویژه هستند، تصریح کرد: تاکنون جشنواره‌های متعددی با موضوعات دینی و مذهبی برگزارشده است که امسال این جشنواره برای نخستین بار در استان سمنان با محوریت گسترش موضوعات دینی؛ مذهبی و مناسبتی برگزار شد.

 قنبری نیک‌دل با اشاره به استقبال خوب هنرمندان و شاعران از این جشنواره بیان کرد: شناسایی ظرفیت‌ها، ارتقای انگیزه برای تولید اثرات فاخر، جریان‌سازی ادبی با رویکردهای ارزشی و متعهدانه ازجمله اهدافی بود که در این جشنواره دنبال شد.

وی با تأکید بر لزوم ارتقاء سطح کمّی و کیفی تولیدات ادبی استان سمنان خاطرنشان کرد: شکل‌گیری جریان‌ها، ساختارها و فضاهای جدید در سطح استان ازجمله اهداف بلندمدتی است که در برگزاری این جشنواره پیگیری می‌شود.

استقبال کم‌نظیر هنرمندان از جشنواره شعر آئینی

دبیر اجرایی جشنواره شعر آئینی استان سمنان بابیان اینکه تعداد آثار ارسالی در این جشنواره نسبت به سایر جشنواره‌های مشابهی که برگزار شد چشمگیر بود، افزود: برگزاری این جشنواره‌ها گامی مؤثر در راستای رشد و شکوفایی شعر و ادبیات در این منطقه است.

قنبری نیک‌دل با تأکید بر لزوم برگزاری مستمر این جشنواره اضافه کرد: توسعه ژرف‌اندیشی، اصالت گرایی و توجه هنرمندانه و عمیق به حوزه دین، آئین و شعر آئینی رویکردهای اصلی اداره فرهنگ و ارشاد است.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه