تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 رئیس اداره میراث فرهنگی سمنان:   
۸۵ درصد بناهای تاریخی سمنان در تملک میراث فرهنگی نیست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: مالکیت ۸۵ درصد از بناهای تاریخی این شهر در اختیار اشخاص یا اوقاف و امور خیریه است و برای رونق گردشگری در مرکز استان باید مالکان این بناها همکاری کنند.

به گزارش مرآت، حمیدرضا دوست محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: در شهر سمنان ۳۰۰ بنای باارزش و خانه تاریخی وجود دارد اما برخی مالکان مشارکت و همکاری در بازسازی و مرمت این خانه‌های تاریخی ندارند.
وی با بیان اینکه از ۳۰۰ بنای تاریخی تعدادی تحت تملک اداره اوقاف و امور خیریه است، ادامه داد: تنها پنج خانه تحت تملک میراث فرهنگی است که برای رونق گردشگری و اشتغالزایی ۲ بنا را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی افزود: دولت برنامه‌ای برای تملک بناهای تاریخی ندارد و رویکرد اصلی ترغیب بخش خصوصی برای زنده نگهداشتن حیات این بناهای تاریخی با در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی است.
دوست محمدی تصریح کرد: رسیدن به توسعه پایدار با کمک بخش خصوصی محقق می‌شود؛ دولت، با وجود مشکلات متعدد در بخش اعتبارات و محدودیت بودجه، به تنهایی نمی‌تواند بناهای تاریخی و خانه‌های باارزش را یک جا مرمت و بازسازی کند.
به گفته وی، واگذاری و تملک خانه‌های باارزش و بناهای تاریخی مشکلی در روند ثبت در فهرست میراث ملی ایجاد نمی‌کند.
دوست محمدی یادآور شد: ۱۲۰ کاربری مانند سفره خانه، هتل، اقامتگاه بومگردی و فرهنگسرا، برای استفاده از بناهای تاریخی تعریف شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان خاطرنشان کرد: دولت بدون داشتن هیچ گونه چشمداشت در مالکیت بخش خصوصی با ارائه تسهیلات در مرمت و بازسازی بنای تاریخی کمک می‌کند.
انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه