شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون سیاسی فرماندار دامغان:   
۷۹ درصد دامغانی‌ها کارت ملی هوشمند دریافت کردند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی فرماندار دامغان بابیان اینکه ۷۵ هزار و ۶۲۴ نفر در این شهرستان واجد شرایط کارت ملی هستند، گفت: تاکنون ۷۹ درصد از مردم این شهرستان موفق به دریافت کارت ملی هوشمند شدند.

به گزارش مرآت، علیرضا نوچه معاون سیاسی فرماندار دامغان،  در اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی دامغان با حضور اعضاء و به میزبانی فرمانداری این شهر ضمن بیان اینکه جمعیت واجد شرایط دریافت‌کننده کارت ملی هوشمند در شهرستان دامغان بالای ۱۵ سال بر اساس آمار ارائه‌شده سازمان ثبت‌احوال کشور ۷۵ هزار و ۶۲۴ نفر هستند، ابراز داشت: تاکنون ۵۹ هزار و ۷۹۱ نفر معادل ۷۹ درصد دامغانی‌ها موفق به دریافت کارت ملی هوشمند شدند.

وی افزود: ۱۵ هزار و ۸۳۳ نفر از افراد باقیمانده از مردم دامغان که تاکنون موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نشدند باید برای دریافت این کارت که هویت ملی هر شهروند است اقدام کنند.

معاون سیاسی فرماندار دامغان سال گذشته یک هزار و ۱۴۶ واقعه ولادت و میزان ۴۶۸ واقعه فوت در این شهرستان به ثبت رسیده است، ابراز داشت: زمان تعیین‌شده برای ثبت ولادت ۱۵ روز و ثبت وفات ۱۰ روز است.

نوچه ناسار از فعالیت دو دفتر پیشخوان دولت مرتبط باکارهای ثبت‌احوال در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: تعویض شناسنامه، کارت ملی هوشمند و کارهای مرتبط با شناسنامه در این دو دفتر پیشخوان دولت دامغان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه ثبت‌احوال در ارتقاء امنیت و حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم وظیفه خطیر و مهمی بر عهده دارد و آمار و اطلاعات ثبت‌احوال برای کشور حائز اهمیت و حیاتی است، افزود: رسالت بزرگ ثبت‌احوال ثبت به‌موقع و به‌روز وقایع حیاتی چهارگانه و صدور اسناد هویتی و انتشار آمار حیاتی است.

معاون سیاسی فرماندار دامغان خاطرنشان کرد: تعداد تولد، وفات، ازدواج و طلاق باید به‌موقع در شهرستان ثبت شود تا مسئولان در برنامه‌ریزی‌ها دچار مشکل نشوند.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه