شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان:

۵١ هزار نفر در استان سمنان ابلاغ مالیاتی الکترونیکی فعال کردند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان گفت: ۵١ هزار و ٣۵ مودی در این استان ابلاغ مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی فعال کردند.

به گزارش مرآت، جواد انوری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها افزود: ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی گامی موثر در جهت تحکیم حقوق شهروندی و تسهیل امور مودیان مالیاتی است. 

وی بیان کرد: تسهیل و تسریع در انجام امور مالیاتی ، امکان کنترل و پیگیری اوراق مالیاتی از جمله مولفه های مهم ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی محسوب می شود. 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان گفت: تاکنون ۵١ هزار و ٣۵ مودی در منابع مختلف مالیاتی ابلاغ الکترونیکی خود را فعال کردند که از این تعداد ۴۵ هزار و ٨٣۵ مودی در منبع حقیقی و پنج هزار و ٢٠٠ مودی در منبع حقوقی بود. 

انوری تصریح کرد: مودیان مالیاتی که تاکنون از تسهیلات مذکور استفاده نکرده‌اند جهت فعالسازی و امکان استفاده از ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی اینترنتی tax.gov.ir و فعال کردن گزینه درخواست ابلاغ الکترونیکی می توانند از طریق حساب کاربری خود به تمامی اوراق مالیاتی مربوط به پرونده مالیاتی خود دسترسی داشته باشند و به محض بارگذاری اوراق مالیاتی جدید، مودی از طریق پیامک از آن مطلع خواهد شد. 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی را به منزله ابلاغ واقعی توصیف کرد و افزود: ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی تمامی پیامدهای ابلاغ فیزیکی را در بر دارد و و چنانچه مودی ظرف دو هفته از تاریخ بارگذاری اوراق، نسبت به مشاهده اوراق الکترونیکی اقدام کند ، تاریخ مشاهده به عنوان تاریخ واقعی ابلاغ اوراق مالیاتی ثبت و این تاریخ مبنای محاسبه مواعد قانونی مرتبط با انجام تکالیف قانونی قرار خواهد گرفت.

انوری با اشاره به تسهیل ابلاغ اوراق مالیاتی افزود: الکترونیکی شدن ابلاغ اوراق مالیاتی ضمن تسهیل و تسریع در کار مودیان مالیاتی ، امکان کنترل و پیگیری اوراق مالیاتی را به کارشناسان مالیاتی قرار خواهد داد و پایگاه اطلاعاتی جامعی از مودیان ایجاد می کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان ابلاغ اوراق مالیاتی به شیوه الکترونیکی را موجب افزایش اثربخشی نظام مالیاتی و برقراری عدالت مالیاتی عنوان کرد و گفت: طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی موجب کاهش هزینه های ناشی از ابلاغ فیزیکی می‌شود و همین امر سبب کاهش ترددها و مراجعات حضوری مودیان را خواهد بود. 

انوری با اشاره به ثبت اعتراض در سامانه مذکور افزود: با الکترونیکی شدن ابلاغ اوراق مالیاتی، هر مودی مالیاتی با مراجعه به سامانه الکترونیکی می تواند علاوه بر ارسال اظهارنامه خود، در صورت داشتن اعتراض نسبت به اوراق، آن را به صورت الکترونیکی ثبت کند. در این طرح، دعوت به هیات حل اختلاف، ابلاغ رای هیات حل اختلاف و پرداخت مالیات نیز به صورت الکترونیکی امکانپذیر خواهد شد. 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با بیان آثار مثبت ابلاغ اوراق مالیاتی در نظام مالیاتی ، بر لزوم فعال کردن این طرح توسط مودیان تاکید کرد. 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.