شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:    
۴۴۰نفر در حوزه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان به کرونامبتلا شدند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه ویروس کرونا در این منطقه مدیریت و کنترل‌شده است، گفت: تاکنون ۴۴۰ نفر در حوزه مدیریت این دانشگاه به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش مرآت، نوید دانایی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بیان اینکه در بدبینانه‌ترین حالت، می‌بایست بیش از ۴۰ هزار نفر از مردم استان سمنان در ماه‌های گذشته به کرونا ویروس مبتلا می‌شدند، اظهار داشت: اما بر اساس اقدام‌های انجام‌شده تاکنون ۴۴۰ نفر در حوزه علوم پزشکی سمنان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی بابیان اینکه کرونا ویروس، بیماری‌زایی بسیار گسترده‌ای دارد و شاید در یک دوره طولانی چندساله، ۷۰ درصد از مردم در کره زمین مبتلابه این ویروس شوند، افزود: ویروس کرونا در منطقه سمنان مدیریت و کنترل‌شده است و اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند شاید دوباره به عقب برگردیم و میزان شیوع کرونا در استان افزایش یابد.

درمان قطعی برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس وجود ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تأکید بر اینکه زمان مشخصی برای اتمام ویروس کرونا در جهان وجود ندارد، تصریح کرد: باید بپذیریم که شاید با این ویروس حداقل به مدت یک سال زندگی کنیم.

دانایی بابیان اینکه هرچقدر مدت‌زمان شیوع کرونا ویروس در دوره چندساله افزایش یابد، شاید داروی ضد کرونا برای درمان بیماران ابتلاء به این ویروس کشف و تولید شود، ابراز کرد: هنوز درمان قطعی برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس وجود ندارد و باید با پذیرفتن این ویروس در بطن جامعه، رویکردهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … را با کرونا منطبق کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سه موج‌کوتاه شیوع کرونا ویروس باتجربه‌های مختلف را در استان سمنان شاهد بودیم و در تمامی این مراحل نکات مهمی برای مقابله با شیوع کرونا حاصل شد، بیان کرد: برای مقابله با کرونا ویروس از الآن به بعد باید برنامه‌های بلندمدت باشد و این برنامه آینده‌نگرانه با محوریت احتمال فعالیت کرونا ویروس در جامعه باشد.

رفتار کرونا ویروس به رفتار اقشار مردم بستگی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تأکید بر اینکه رفتار ویروس کرونا به رفتار اقشار مردم بستگی دارد، بیان کرد: با رعایت نکات بهداشتی و اجرای طرح‌های بلندمدت می‌توان برای مقابله با کرونا ویروس در استان اقدام کرد.

دانایی گفت: ازنظر فرهنگ رفتاری، استان سمنان باید استانی الگو برای مقابله با کرونا ویروس در کشور باشد و با اقدام‌های مهم و کاربردی در قالب‌های بلندمدت، می‌توان برای جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس اقدام کرد.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه