شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

  معاون امور معادن سازمان صمت استان سمنان؛   
۳ واحد تولید مس در سمنان افتتاح می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در راستای تحقق پیام «جهش تولید»، سه واحد تولید مس کاتدی و کنسانتره مس سولفیدی در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش مرآت،  به نقل از روابط‌عمومی سازمان «صمت» استان سمنان، محمد فروهر در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی در دست احداث تولید مس استان، از تحقق جهش تولید در معادن و صنایع معدنی مس استان طی سال ۹۹ خبر داد و اظهار کرد: افتتاح و بهره‌برداری سه واحد معدنی تولید مس در استان با سرمایه‌گذاری ۷۵۰ میلیارد ریال در سال جاری در دستور کار است که با تحقق این واحدها شعار سال در زمینه صنعت مس استان تحقق می‌یابد.

وی با بیان اینکه این واحدهای تولیدی در زمینه مس کاتدی و کنسانتره مس سولفیدی فعالیت می‌کنند، افزود: این واحدها ظرفیت حدود دو هزار تن تولید مس کاتدی و سولفیدی را خواهند داشت و می‌توانند اشتغال خوبی را به همراه بیاورند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه معادن مس استان ظرفیت استخراج سالانه ۷۵۰ هزار تن سنگ مس با عیار میانگین یک درصد را دارند در نتیجه برای تأمین مواد اولیه این واحدها مشکلی نداریم، تأکید کرد: در سال گذشته ۳۴۲ هزار تن سنگ مس از معادن استان استخراج‌شده که با بهره‌برداری از این سه طرح صنعتی ظرفیت استخراج از این معادن نیز افزایش خواهد یافت.

فروهر ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر، فرصت‌های شغلی را دیگر ویژگی بارز این سه واحد معدنی دانست و تصریح کرد: یک واحد تولیدی فرو سیلیکو منگنز و یک واحد تولیدی پنل‌های گچی نیز در سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شوند که می‌توانند تحولات خوبی را در استان به وجود بیاورند.

وی به موانع توسعه واحدهای تولیدی و فرآوری در زمینه معادن نیز اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت رفع آنها، گفت: کمبود زیرساخت‌های مناسب در مناطق جنوبی شهرستان‌های شاهرود و دامغان بخصوص عدم توسعه شبکه برق صنعتی و تأمین آب موردنیاز بخش صنعت از مهم‌ترین مشکلات توسعه صنایع معدنی فلزی در استان است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ایجاد پست و شبکه انتقال برق در مناطق دارای پتانسیل معدنی جنوب استان سمنان از برنامه‌های بلندمدت برای توسعه زیرساخت‌های کمربند معادن فلزی جنوب استان است؛ چراکه در حال حاضر این واحدهای صنعتی با استفاده از ژنراتور برق موردنیاز خود را تأمین می‌کنند.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه