شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس سازمان صمت استان:    
۲۲ فقره پروانه معدنی اکتشاف در استان سمنان صادر شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه ۲۲ فقره پروانه اکتشاف معدنی در این استان صادر شده است، گفت: پیش بینی هزینه این اکتشافات ۶۷ میلیارد ریال است.

به گزارش مرآت، بهروز اسودی صبح یکشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در سازمان صمت سمنان با بیان اینکه در سال گذشته، تعداد ۳۲ فقره پروانه اکتشاف در سطح معادن استان صادر شده است، ابراز داشت: هزینه پیش بینی شده این مجوزها حدود ۶۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته همچنین ۵۰ فقره مجوز اجازه برداشت نیز از معادن استان سمنان صادر شده است، ابراز کرد: حجم استخراج این مجوزها یک میلیون تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته همچنین ۲۳ فقره گواهی کشف و ۲۶ فقره پروانه بهره برداری در بخش معدن استان صادر شده است، تاکید کرد: این پروانه ها نشان می دهد که ذخایر اکتشافی معادن افزایش ۴۴ درصدی را شاهد هستند.

اسودی بیان کرد: تناژ ذخیره گواهی‌های کشف صادره توسط صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در سال گذشته بیش از ۱۳ هزار تن و هزینه عملیاتی آن حدود ۲۵ میلیارد ریال است که از نظر تناژ ذخیره معدنی در گواهی‌های کشف نسبت به سال ۹۶، ۴۴ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: تعداد ۳۲ فقره پروانه اکتشاف با و تعداد ۵۰ مجوز اجازه برداشت با استخراج بیش از یک میلیون تن در سال گذشته در بخش معدن استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه در بخش پروانه‌های بهره برداری پش بینی میزان استخراج سالانه ۶۲۱ هزار تن انواع مواد معدنی است، تاکید کرد: ۱۶۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری با صدور پروانه‌های بهره برداری در معادن استان صورت گرفته و بیش از ۱۵۰ نفر مشغول به کار شده اند.

اسودی در پایان با اشاره به مشکلات بخش معدن بیان کرد: تأمین و تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه مطالعات ژئوفیزیک هوایی و تکمیل عملیات اکتشافی در برخی محدوده‌های معدنی و ساماندهی امور زیربنایی، راه سازی و تجهیزات در معادن از مهمترین مسائل و مشکلات بخش معدن است.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه