شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان:

۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید تبلت دانش‌آموزان نیازمند سمنان تخصیص یافت

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال از وزارت آموزش و پرورش به منظور خرید تبلت برای ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموزی نیازمند اختصاص یافت.

به گزارش مرآت، محمد دستورانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگران گفت: ۲۰ میلیارد ریال دیگر نیز با هماهنگی بانک‌ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خیران و بسیج سازندگی استان سمنان در حال فراهم  شدن است.

وی افزود: هدف این است که ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان استان سمنان امکان دسترسی به فضای مجازی و آموزش برخط را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برنامه ریزی برای افزایش سواد حرکتی دانش‌آموزان در دوران در پساکرونا در دستور کار است که همزمان با حضوری شدن مدارس فعالیت ورزشی دانش‌آموزان افزایش یابد و بعد از ۲۰ ماه خانه‌نشینی، تحرک و تنفس را بهتر تجربه کنند و مشکلات جسمی و روحی آنان تا حدی مرتفع شود.

۷۰ درصد دانش‌آموزان سمنان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

دستورانی بیان کرد: تا کنون ۷۰ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان سمنان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند  و ۳۰ درصد باقی مانده نیز تا اوایل آبان تکمیل می‌شود.

وی افزود: بعد از تکمیل دز اول و فرارسیدن زمان، دز دوم واکسن دانش‌آموزان نیز تزریق می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تا کنون ۹۰ درصد معلمان دز اول و ۵۵ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

دستورانی بیان کرد: اراده وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی بر تکمیل واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان تا زمان تعیین شده در آبان ۱۴۰۰ است و سپس شعاع بازگشایی حضوری مدارس بیشتر می‌شود.

وی افزود: در گام اول بازگشایی مدارس از اول مهر، ۳۳۳ مدرسه با جمعیت زیر ۵۰ نفر با حضور کمتر از ۱۵ دانش‌آموز در هر کلاس در مناطق روستایی و عشایری بازگشایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مدارس با جمعیت ۱۰۰ الی ۲۵۰ نفر نیز در گام دوم از اول آبان با توسعه واکسیناسیون بازگشایی می‌شود.

دستورانی گفت: در گام دوم، حضور دانش‌آموزان بر مبنای مساحت کلاس مدارس برنامه‌ریزی می‌شود به طوری که هر دانش آموز ۲.۲۵ متر با دیگری فاصله داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: حضور دانش‌آموزان کلاس‌هایی که جمعیت دانش‌آموزان نسبت به مساحت کلاس بیشر باشد نوبت بندی می‌شود.

استان سمنان ۱۲۶ هزار دانش آموز در یکهزار و ۱۴۷ مدرسه با ۵۷ هزار کلاس درس دارد، هشت هزار و ۵۰۰ معلم و ۱۰ هزار کارمند در مجموعه آموزش و پرورش استان فعالیت دارند.

​ایرنا/  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.