شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:

۲۰۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در سمنان اجرا می‌شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه توسط دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان در هفته پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

به گزارش مرآت، ایرج کارخائی در نشست  شورای پژوهش استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری ابراز داشت: هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی است که با اجرای برنامه‌های مختلف، فراگیر و هدفمند، این حوزه در عرصه‌های مختلف عمومی و تخصصی، گفتمان‌سازی عمومی، فرهنگ‌سازی، ترویج اصول و اهداف پدافند غیرعامل و نهادینه کردن آن در بین مسئولین، مدیران، کارکنان، متخصصان و عموم اقشار مختلف مردم معرفی شود.

وی افزود: این هفته همچنین موقعیت مناسبی است که دستگاه‌های مختلف به‌ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان به مردم، ضمن رصد و شناسایی تهدیدات مرتبط نسبت به تامین، اصلاح و برطرف کردن نقاط آسیب‌پذیر با توجه به نیازمندی‌ها و امکانات اقدام کنند و پیش‌بینی‌های لازم را برای مقابله با تهدیدات داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل اجرایی به کلیه دستگاه‌های اجرایی استان، برنامه‌های امسال در سطح ملی، استانی، دستگاهی توسط دستگاه‌های اجرایی، در سطح شهرستانی توسط فرمانداری‌ها و در سطح شهری توسط شهرداری‌ها با رویکرد آموزش، رزمایش، فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی مقوله پدافند غیرعامل اجرا و عملیاتی می‌شود.

وی افزود: در برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل امسال با توجه به شرایط کرونایی، اهداف هفته پدافند غیرعامل با محوریت اطلاع‌رسانی، تشویق افکار عمومی برای رعایت موازین و دستورالعمل‌های بهداشتی و اقناع‌سازی مردم به انجام واکسیناسیون به عنوان یک اقدام پدافندی مطرح است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: با توجه به اینکه امروز تهدیدات دشمنان از لحاظ محتوا و شکل تغییرات اساسی پیدا کرده و در اشکال نوین، فناوری پایه و مردم محور و در حوزه‌های الکترونیکی و سایبری مطرح است، باید دقت لازم و مراقبت کامل برای ایجاد مصونیت، حفاظت و امنیت این حوزه‌ها تلاش شود.

کارخائی گفت: اهداف اصلی پدافند غیرعامل باتوجه به توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان، کم کردن و بی‌اثر کردن تهدیدات، کاهش آسیب‌پذیری‌ها، و مصون‌سازی کلیه تاسیسات زیربنایی، حساس، مهم و قابل حفاظت است. به ویژه استمرار و تداوم خدمات‌رسانی دستگاه‌های اجرایی به ویژه سازمان‌ها و دستگاه‌های مهم و تاثیرگذار که ملزم به خدمت‌رسانی به مردم هستند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: از برنامه‌های مورد نظر در هفته پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰، فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل، اطلاع‌رسانی، تبلیغات و انتشار عملکردها و فعالیت‌های حوزه پدافند غیرعامل توسط دستگاه‌ها، دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی برای کارکنان، مدیران و عموم مردم، برگزاری رزمایش و مانور برای کسب آمادگی‌های بیشتر توسط ۱۲ کارگروه تخصصی و در سطح شهرستان‌ها، بازدید و سرکشی از زیرساخت‌های حساس، مهم و مراکز ثقل در سطح استان، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، ادبی، هنری، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، ائمه جمعه و علما، تجلیل از دست اندرکاران حوزه پدافند غیرعامل، انجام مصاحبه‌های مختلف با رسانه‌ها، مطبوعات، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و کانال‌های اطلاع‌رسانی دستگاه‌ها، برگزاری مانور قطع برق اضطراری در دستگاه‌های اجرایی، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در هفته پدافند غیرعامل، تشکیل شورای پدافند غیرعامل استان و شورای پدافند غیرعامل شهرستان‌ها و ۱۲ کارگروه تخصصی ذیل شورای پدافند غیرعامل، برگزاری مانور زیستی، سایبری، شیمیایی و مردم محور توسط دستگاه‌های مختلف می‌باشد.

هشتم آبان سالروز فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل پدافند غیرعامل و آغاز هفته پدافند غیرعامل است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.