شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان:

۱۵۷۰ خط تلفنی رسیدگی به آسیب‌های روحی روانی دانش‌آموزان سمنان فعال شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان گفت: خط نماد با شماره تلفن ۱۵۷۰ سامانه اقدامات سریع برای رسیدگی به آسیب‌های روحی و روانی دانش‌آموزان به ویژه در دوران کرونا آغاز به کار کرد.

به گزارش مرآت، علی اکبر عرب خراسانی روز یکشنبه به رسانه ها افزود: خط ملی فوریت های روانی- اجتماعی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) با شماره تلفن ۱۵۷۰ همزمان با هفته سلامت روان در استان سمنان آغاز به کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی بیشتر از اینکه دانش آموزان و خانواده ها به لحاظ جسمی دچار آسیب شوند، از نظر روحی و روانی دچار مشکل شدند و این نشاندهنده این است که باید در این زمینه اقدامات سریع و موثری انجام داد که با خدمات ارائه شده توسط اپراتورهای متخصص و آموزش دیده خط ۱۵۷۰ این امر محقق خواهد شد.

عرب خراسانی گفت: خط ملی نماد با شماره تلفن ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان و یکی از زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که در کنار ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد کمک می‌کند مدل‌های مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان در جامعه در قالب یک سامانه یکپارچه میسر شود.

وی افزود: خودکشی، مصرف مواد مخدر، خشونت، بزهکاری، آزار و سوء استفاده جسمی و جنسی، بی سرپرستی و بدسرپرستی از مصادیق فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان است که در صورت مشاهده باید از طریق تماس با خط ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان مطرح و پیگیری شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان که به تصویب مجلس رسید، پشتوانه و ضمانت اجرایی خط ملی ۱۵۷۰ است، افزود: دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش‌های جدید، و واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان، از اهداف این طرح است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به همکاری دستگاه های عضو ائتلاف ملی نماد، ابراز امیدواری کرد با افتتاح خط فوریت های روانی- اجتماعی دانش آموزی استان سمنان گام مهمی در راستای حفظ و ارتقای سلامت روان دانش آموزان و خانواده ها برداشته شود.

۱۸ تا ۲۴ مهر هفته سلامت و بهداشت روان نامگذاری شده است.

استان سمنان ١٢۶ هزار دانش آموز در یکهزار و ١٠٠ مدرسه دارد. 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.