دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل بهزیستی استان سمنان:
۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان سمنان فعال است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد نیازمند برنامه‌ریزی و هزینه کرد است، گفت: در این راستا ۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان فعال است.

به گزارش مرآت، علیرضا ایزد پور در دیدار با مدیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به میزبانی اداره کل بهزیستی سمنان ضمن بیان اینکه ۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان فعال است، گفت: موازی کاری و نبود فرماندهی متمرکز منجر به ایجاد مشکلات بیشتر می‌شود لذا این مهم می‌طلبد تا سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها نیز همسو با بهزیستی گام بردارند.

وی بابیان اینکه ۱۰ مرکز سرپایی، ۱۴ کمپ ترک اعتیاد و یک مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد نیز به جامعه هدف خود خدمات لازم را ارائه می‌دهند، افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد نیازمند برنامه‌ریزی و هزینه کرد این حوزه است لذا باید بر روی پیشگیری بیشتر متمرکز شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه افراد معتاد تا چهار ماه اقامت در این کمپ‌ها مورد درمان و باز توانی قرار می‌گیرد، ابراز داشت: پس از ترخیص و طی روند درمان بر پایه مداخلات روانی اجتماعی بر اساس توانمندی و مهارت‌آموزی به این افراد برای اشتغال آن‌ها تلاش می‌شود.

ایزدپور بابیان اینکه ایجاد فرماندهی متمرکز می‌تواند در پیشبرد اهداف نقش مؤثر ایفا کند، در ادامه تصریح کرد: اعتیاد به‌عنوان یک معضل اجتماعی است که یکی از راه‌های کاهش آن کمک به اشتغال این افراد محسوب می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها و نهادها در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: با توجه به آمار و اطلاعات جمع‌آوری‌شده در بخش کارگری و محیط کار اقدامات اجرای و مداخلات مؤثر خواهد بود لذا برای پیشگیری و کاهش اعتیاد در این مکان‌ها باید از پتانسیل‌های موجود در دستگاه‌های مرتبط بهره برد.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.