دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

‌مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان:
۱۱ طرح صنعتی و کشاورزی میامی تسهیلات دریافت کردند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان بابیان اینکه ۱۱ طرح صنعتی و کشاورزی میامی تسهیلات دریافت کردند، گفت: این تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شد.

به گزارش مرآت،  مجتبی بور بور عصر شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی بررسی وضعیت روند اقدامات در خصوص میامی به‌عنوان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته کشور به میزبانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه ۱۱ طرح صنعتی و کشاورزی میامی تسهیلات به ارزش ۴۲ میلیارد ریال از محل بند الف تبصره ۱۸ دریافت کردند، اظهار داشت: از این میزان ۱۰ طرح به ارزش ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بخش کشاورزی و یک طرح به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در بخش صنعت بود.

وی بابیان اینکه میامی به‌عنوان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته کشور انتخاب شد، افزود: ۲۰ درصد از سهمیه اعتباری استان در بحث تسهیلات مشاغل خانگی به میزان یک میلیارد تومان به میامی اختصاص یافت.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان با اشاره به اینکه تاکنون ۲۷ طرح اشتغال خانگی به مبلغ ۴۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند، یادآور شد: نظام‌نامه‌هایی برای عملیاتی شدن اهداف این برنامه در مناطق کمتر توسعه‌یافته تصویب و ابلاغ شد.

بور بور با اشاره به سایر بندهای نظام‌نامه در خصوص تشکیل صندوق‌های خرد محلی ابراز کرد: تاکنون ۲۷ نفر مبلغ ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال اجتماع‌محور دریافت کردند.

وی بابیان اینکه در بحث آموزش و به‌کارگیری تسهیل گران بومی نیز یک نفر سرباز امریه در اسفندماه سال ۹۸ به‌کارگیری شد، تصریح کرد: برای تحقق اهداف طرح به‌کارگیری نیروی بیشتری نیاز است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان با تأکید بر اینکه در بحث تخصیص حداکثری اعتبار به شهرستان منتخب نیز در سال جاری با کاهش مواجه بودیم که نیاز است در این حوزه توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: در بحث استفاده از ظرفیت اقتصادی همه‌جانبه شهرستان و استان، ایجاد بازارچه صنایع‌دستی ویژه بانوان و همچنین نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی تولیدی بانوان در کاروان‌سرای شاه‌عباسی در دستور کار قرار گرفت.

بور بور بابیان اینکه شش مجوز بهره‌برداری، ۱۱ مورد موافقت اصولی در حوزه اقامتگاه‌های بومگردی با خط معماری بومی در روستاهای هدف شهرستان میامی انجام‌شده، اضافه کرد: در حال حاضر نیز هفت مورد واحد اقامتگاه بومگردی در حال احداث و هفت مورد در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی نیز در قالب احداث مزرعه‌های گل محمدی و زعفران، کارگاه‌های عرق‌گیری و گلاب‌گیری و خشک‌کردن سبزیجات نیز اقدامات خوبی در شهرستان میامی صورت گرفت، بیان کرد: تاکنون ۱۸ نفر ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان با بیان اینکه در بحث مدیریت منابع آب‌وخاک در شهرستان نیز از دیگر بندهای این نظام‌نامه است، گفت: در همین راستا ۱۳ قنات بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ هزار و ۸۶۴ میلیون ریال لایروبی شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.