تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

گزارشی از پروژه های نیمه تمام شهرستان شاهرود؛
یادگاری های بر زمین مانده سه دولت در شاهرود/ زخم کلنگ هایی که التیام نیافت
حکایت پروژه های نیمه تمام در شهرستان شاهرود و سایر شهرستان ها موضوع جدیدی نیست. برخی از این پروژه ها با مصوبات دولت کلنگ زنی شده و فقط درصد کمی از آن عملیاتی شده است.

به گزارش مرآت به نقل از نسل شاهوار حکایت پروژه های نیمه تمام در شهرستان شاهرود و سایر شهرستان های کشور موضوع جدیدی نیست. برخی از این پروژه ها مربوط به دولت های قبل است و برخی دیگر رهاورد سفرهای استانی مسئولان ملی و یا مصوبات دولت در استان هاست که کلنگ زنی شده و درصدی از آن انجام گرفته است اما به دلایلی متوقف شده است.

حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس در اول مرداد ماه سال جاری اعلام کرده بود که نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کشور نیاز است.

وی اظهار کرده بود که اگر با روند فعلی تخصیص اعتبارات عمرانی کشور حرکت کنیم بدون در نظر گرفتن تورم، نزدیک به ۲۰سال طول می‌کشد تا این پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره برداری برسد و از همین روی مجلس در نظر گرفت تا این پروژه‌ها برای زودتر به بهره برداری رسیدن به بخش خصوصی واگذار شود.

 در گزارش ذیل نیز سه پروژه آبرسانی از چشمه سارهای قطری، ورزشگاه 15 هزار نفره شاهرود و سد مجن مورد بررسی قرار گرفته است؛

پروژه انتقال آب از چشمه سارهای قطری 20 ساله شد

پروژه انتقال آب از چشمه سارهای قطری از پروژه های طولانی و تاریخی شهرستان شاهرود است که عمر آن به حدود 20 سال می رسد. عملیات اجرایی این پروژه که برای حل مشکل کم آبی شهرستان شاهرود مصوب شد از 11 سال گذشته و با مصوبه هیات دولت وقت آغاز شد.

برای این پروژه که گرانترین پروژه آبی کشور است و با 98 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده است بیش از 30 میلیارد تومان هزینه شده است و بعد از گذشت بیش از ده سال هنوز به پایان نرسیده است. تنها دو کیلومتر لوله گذاری برای تکمیل این پروژه باقی مانده بود که با بهانه های زیست محیطی و مخالفت مسئولان استان گلستان و دستور دادستان این شهر به دلیل مشخص نبودن مرز بین دو استان از نظر سیاسی متوقف شد (لینک خبر)و تاکنون تلاش ها برای از سر گرفتن این طرح بی نتیجه مانده است.

مسبب تعطیلی پروژه آبرسانی چشمه سارهای قطری از شاهرود بود

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار شهرستان شاهرود در گفتگو با خبرنگار نسل شاهوار در خصوص پروژه آبرسانی از چشمه سارهای قطری گفت: مسبب تعطیلی پروژه آبرسانی از چشمه سارهای قطری از خود شاهرود بود، این پروژه در حال انجام بود و اگر قرار بود اعتراضی از استان همجوار صورت بگیرد باید طی 15 سال گذشته انجام می شد.

وی اظهار کرد: برخی افراد از همین شهرستان شاهرود به بهانه های محیط زیستی مسبب تعطیلی پروژه شدند.

فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به برگزاری دو جلسه با حضور معاون وزیر کشور،  استاندار و نمایندگان دو استان سمنان و گلستان افزود: پیگیری های لازم برای به سرانجام رسیدن این پروژه در حال انجام است و ان شاء الله این پروژه محقق خواهد شد چون پروژه کشوری است و تا کنون میلیاردها تومان برای آن هزینه شده است.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا استاندار سمنان جوابی به طومار مردم شاهرود در خصوص تعیین تکلیف پروژه قطری داده اند یا خیر بیان کرد: استاندار محترم سمنان بعد از دریافت طومار مردم شاهرود بنده را موظف به پیگیری در خصوص پروژه کردند، یک جلسه با حضور ایشان برگزار شد، به صورت جدی پیگیر موضوع هستند و در مکاتبه ای که با وزیر کشور داشته اند خواستار تعیین تکلیف پروژه و رفع نگرانی مردم در خصوص این پروژه شده اند.

کلنگ ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود اردیبهشت 88 به زمین زده شد

شاهرود مستعدترین شهرستان استان سمنان در رشته های مختلف ورزشی است و جوانان و نوجوانان این شهرستان از استعداد و توان بالایی در رشته های ورزشی برخوردارند اما زیرساختهای ورزشی این شهرستان چندان کافی به نظر نمی رسد.

کلنگ ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود سی ام اردیبهشت ماه سال 88 با حضور محمد علی آبادی رییس سازمان تربیت بدنی وقت و برخی از مسوولان استان و شهرستان به زمین زده شد

این پروژه از مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان سمنان (دولت نهم) بود و برای ساخت آن اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود که قرار بود طی مدت 36 ماه توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و سازمان تربیت بدنی در زمینی به مساحت 42 هکتار و 21 هزار متر مربع زیربنا در سمت راست جاده مسیر جاده شاهرود- دامغان ساخته شود.

در این ورزشگاه 15 هزار نفری چمن طبیعی، سالنهای بدنسازی، پیست دو میدانی، سونا، جکوزِی، جایگاههای تماشاچیان، خبرنگاران، اتاق داوران مربیان در نظر گرفته شده بود.

این پروژه بعد از گذشت بیش از هشت سال تنها خدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به 20 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای اتمام این پروژه نیاز است.

در دولت یازدهم و در سفر اول ریاست جمهوری به استان سمنان به دلیل درصد پیشرفت فیزیکی پایین این پروژه ها هیچ اعتباری به این دو پروژه ورزشی شاهرود یعنی استادیوم 15 هزار نفری و سالن سه هزار نفری تعلق نگرفت اولویت اختصاص اعتبارات با پروژه هایی بود که درصد پیشرفت فیزیکی آنها بالای 50 درصد بود.

ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود در حال انعقاد قرارداد است

فرماندار شهرستان شاهرود در پاسخ به سوال خبرنگار نسل شاهوار در خصوص تعیین تکلیف سالن ورزشی سه هزار نفری و استادیوم 15 هزار نفری شاهرود گفت: این پروژه ها در حال انعقاد قرارداد است و قرار است در چندین فاز به بهره برداری برسد که فاز اول آن شامل زمین چمن، رختکن و سکوی تماشاگر در حال انعقاد قرارداد است.

یک میلیارد و 700 میلیون تومان به استخر شنای بیارجمند اختصاص یافت

هاشمی در خصوص پروژه استخر بیارجمند بیان کرد: برای استخر شنای بیارجمند که سالها پیش کلنگ زنی شده و رها شده بود مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار از مجموع اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است که قرارداد آغاز به کار این پروژه با پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی بسته شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه ها مربوط به دولت قبل (نهم و دهم) بود افزود: یکی از سیاست های دولت یازدهم عدم تعریف پروژه جدید بود و عملیات اجرایی خیلی از پروژه های نیمه تمام دولت نهم و دهم آغاز شد.

سد خاکی مجن برای حل مشکل آب کشاورزی شمال شاهرود ساخته شد

کلنگ سد مخزنی مجن در تیرماه سال 87 به دست پرویز فتاح وزیر نیروی وقت بر زمین زده شد. شغل اصلی بیشتر مردم مجن کشاورزی است و این سد برای حل مشکل کم آبی در حوزه کشاورزی این شهر تعریف شد.

برای سد خاکی مجن 181میلیارد و 431 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

این سد که در فاصله 7.5کیلو متری بالا دست شهر مجن و 35 کیلو متری شمال غرب شهرستان شاهرود واقع شده است قرار بود که در مدت زمان 36 ماه ساخته شده و به بهره برداری برسد اما بهره برداری از این سد تا کنون به تعویق افتاده است.

علی رغم اینکه افتتاح و آبگیری سجد خاکی مجن بارها به تعویق افتاد در نهایت در سی و یکم فروردین ماه 96 با حضور بی سر و صدای و ناگهانی حمید چیت چیان در محل پروژه آبگیری شد و در زمان آبگیری سد هیچ کدام از مسئولان شهر مجن، مردم و حتی امام جمعه این شهر نیز حضور نداشت.

اما علی رغم آبگیری سد مجن تا کنون هیچ بهره برداری از آن برای حل مشکل کم آبی کشاورزان مجنی نشده است.

سد مجن در فصل پاییز و زمستان آبگیری می شود

معاون استاندار سمنان و فرماندار شهرستان شاهرود در گفتگو با خبرنگار نسل شاهوار با اشاره به بهره برداری و آغاز آبگیری سد خاکی مجن با حضور حمید چیت چیان وزیر وقت نیرو آبگیری شد اما به دلیل برخی از مسائل در حوزه کشاورزی و خشکسالی های متعدد در سال های اخیر و فصل تابستان آبگیری اش با تاخیر انجام گرفت.

هاشمی اظهار کرد: امیدواریم در فصل تابستان و پاییز پیش رو عملیات آبگیری سد مجن انجام شود.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

سمنان که مرکز استانه،و شهرستان های دیگه که فکر میکنن حقشونو سمنان خورده اینقدر پروژه نیمه کاره داره که بعضیاش بالای 15ساله تو نوبت تکمیله. عملا اینقدر آفتاب و بارون خوردن که موندیم چکار کنیم.اون موقع که رستوران گردون برج میلاد راه نیفتاده بود کنار بانک ملت میدان امام رضا سمنان میخواستن برج بزنن با رستوران گردون خودتون برید ببینید چند ساله افتاده؟ یا مثلا ضلع شمال شرقی میدان امام رضا، کلی مغازه نیمه کاره ساخته هست یا ضلع شمالی میدان سعدی که مرکز شهره یه پروژه با اسکلت فلزی ساختن باز برید زنگ زدن آهن هاشو ببینید یا برج 15طبقه کنار فروشگاه رفاه. یا برج بلوار معلم غربی نرسیده به میدان کوثر.بودجه استان سمنان کمه.کسی هم پیگیر نیست چون دلسوزی نیست چون بومی نیستن.تا وقتی دعوا شهرستان های استان ادامه داره.وضع همینه.
ایمیل
داداش این پروژه های لوکسی که میگی به نظر مال بخش خصوصی هس، امار بودجه های دولتی رو باید تو چیزهای دیگه مثل زیرساختها و تسهیلات اشتغال و... دید، بعدشم یه سفر کوچیک از سمنان بیرون بیا وضع بقیه شهرهای استان رو ببین و بعد نسبت به سمنان مقایسه کن
ایمیل
دوستمون ظاهرا از او چیزی که بر این استان گذشته خبر نداره، برو از چهار نفر بپرس که سمنان از چی به چی رسیده و بقیه نقاط چین، سالها هزینه های گزاف برای سمنان و اشتغال فراوان و توسعه و پیشرفت ولی بقیه نقاط!!!!!
ایمیل
تو حرفاتون تعصب و تفکر تعصبی مشخصه. آلآن فرض کنید نمایندگی شرکت بنز بخواد بیاد ایران، نمایندگیشو کجا میزنه؟ شما جای مدیرانشون بودید کجا میبرید؟به غیر پایتخت که تهران باشه حای دیگه ای میبردید؟خدایی میبردید؟معلوم که نه چون تهران قابل مقایسه با شهرهای دیگه ایران نیست. بعد تهران اولویت کلان شهرهای دیگه و بعدش مراکز استان هاست و شهرستان ها و... این که نمیشه بگیم چرا سامسونگ نماینگیشو برده تو تهران.میاورد تو یه شهر کوچیک بدون زیرساخت خوب بود؟تهران هرکاری کنیم پایتخته.چون طرف سرمایشو آورده تو سمنان بگیم چرا نبردید تو وسط کویر؟دوست عزیزی که میگی برو بپرس حرف بزن.من از شما خواهش میکنم نمودار اشتغال پراکندگی بومی شهر سمنان فقط ببینید فقطم سمنان کافیه.ببینید چقدر خود سمنانی ها سهم دارن.بزرگواران زیادی از شهرهای مجاور اومدن سمنان،آلآن رو سر ما جا دارن.بیشترین احترام هم دارن. تو شهر سمنان آرامش هست.کسایی که به شما تفهیم میکنن با دعوا و تعصب میشه یه چیزی کند فقط دارن آرامش شمارو میگیرن.خوب دقت کنید اونا آخرسر پشتتونو خالی می کنن.بیایین زیر یه پرچم بدون تعصب زندگی کنیم.آمل جمعیتش بیشتر از ساری هست همه جوره قویه.ولی ساری مرکز استانه.پس اونا هم دعوا کنن؟نخیر اتحاد کردن یه قطره آبم به کل استان ما ندادن.قطار محلی استان گرفتن چرا؟چون میگن شما جنبه ندارین.راست هم میگن.خدایا یه روزی بودجه استان سمنان صفر بشه،این مردمان به خودشون بیان.
ایمیل
اگه دوستان مرات قصد دارند به وضع استان رسیدگی کنند و پیگیر کل نقاط استان یعنی هشت شهرستان و نه استان شهر سمنان و حومه باشن حداقل از سال ۷۵ وضعیت استان و بودجه ها و روند رشد مناطق رو بررسی کنند و در جداول و نمودار های منظم و منسجم بدون ایجاد سردرگمی هدفمند گزارش ارائه بدن
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه