تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

از روند تعیین شهردار جدید تا بررسی پروژه های شهری؛
گزارش مرآت از دومین جلسه علنی شورای شهر سمنان
اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در دومین جلسه علنی خود به بحث و بررسی موضوعات مختلف شهری نظیر تعیین شهردار جدید و پروژه های مختلف شهری پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر سمنان برای بار دوم به صورت علنی و با حضور خبرنگار مرآت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا و در غیاب محمد همتی یکی از اعضای شورای شهر سمنان برگزار شد مسائل مختلف شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه، مجید نظری در نطق پیش از دستور خود با انتقاد از عدم انتخاب شهردار سمنان تاکنون گفت: طبق قانون، انتخاب شهردار از وظایف اصلی شورای شهر است اما تا کنون این موضوع دراین شورا به نتیجه نرسیده است و خواهشمندم هرچه زودتر این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره موضوع ادغام سازمان های بافت و عمران شهرداری سمنان و مشخص شدن وضعیت آن ها و همچنین ارائه گزارش مالی ۶ ماهه اول سال ۹۶ به مراجع بالادستی گفت: با توجه به اهمیت موضوع و تبعات مالی آنها، لازم است این مسائل در اولویت کاری شورا قرار گیرد.

این عضو شورای شهر سمنان با تاکید بر لزوم تعامل و همراهی مسئولان مالی و حسابرسان شهرداری و شورای شهر سمنان گفت: متاسفانه عدم اشراف برخی مسئولان امر، موجب کندی روند حسابرسی شده است و لازم است صورت های مالی، به موقع ارائه و گزارش آن شود.

مهدی خراسانیان دیگر عضو شورای شهر سمنان نیز در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تامین بخشی از درآمدهای شهرداری سمنان از محل عوارض ها در کنار درآمد حاصل از ارزش افزوده گفت: بخشی از عوارض، مربوط به درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی می شود که طبق قانون ماده 23 قانون رسیدگی به جرایم و تخلفات رانندگی در محدوده شهرها که می بایست 60 درصد به شهرداری و 40 درصد به حساب راهنمایی و رانندگی تعلق بگیرد که در حال حاضر این مبلغ به شهرداری ها پرداخت نمی شود، از طرفی در شورای ترافیک نیز همواره مسئولیت اجرای اکثر مصوبات که بار مالی زیادی هم دارد به عهده شهرداری گذاشته می شود، در صورتیکه طبق قانون شهرداری می بایست 100 درصد از مبلغ مورد نظر را در موردی هزینه کند که مصوبات شورای ترافیک به همراه دارد. خواهشمندم این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد که آیا پرداخت درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی طبق قانون به موقع انجام می شود؟

همچنین موضوع احداث موزه اسب و سوارکاری در مجموعه ورزشی شهید چمران سمنان که اخیرا مورد انتقاد جمعی از مردم سمنان قرار گرفته بود نیز توسط خراسانیان مطرح و درخواست پیگیری شد.

در بخشی از جلسه موضوع تعریض خیابان ابوذر نیز مورد بحث اعضا قرار گرفت که اعلام شد در سنوات گذشته در شورای ترافیک شهرستان سمنان تعریض کمتر از 30 متر برای این خیابان به تصویب نرسیده است و در طرح جامع نیز تعریضی پیش بینی نشده است و مصوبه کمیسیون ماده 5 برای تعریض 30 متری خیابان ابوذر لحاظ نشده است که این مغایرت بین طرح جامع و مصوبات کمیسیون ماده 5 وجود دارد.

محمد زحمتکش یکی از اعضای شورای شهر سمنان نیز تاکید کرد: تعریض خیابان ابوذر هیچ ضرورتی ندارد، چرا که جمعیت و بافت منطقه به اندازه ای رشد نخواهد داشت که مشکل ترافیکی بوجود بیاورد.

 

موضوع مسکن مهر و مشکلات منطقه نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که پیرامون آن بحث و تبادل نظر شد. در این خصوص پیشنهاد شد که یک ناحیه شهرداری در آن منطقه ایجاد شده و شوراهای اسلامی محله که نقش مهمی در پیگیری مطالبات ساکنان مسکن مهر داشته اند بیش از پیش تقویت شوند.

بررسی درخواست های جمعی از شهروندان اشخاص حقیقی و حقوقی، بخش دیگری از دستور کار جلسه را تشکیل داد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

آغاز نوبت عصر با بررسی پروژه ایران زمین

در نوبت عصر جلسه شورای شهر سمنان نیز رئیس شورا با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف پروژه ایران زمین در ضلع شرقی پل شاطری گفت: با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در این پروژه باید در روند تکمیل آن تسریع شود.

مهدی خراسانیان دیگر عضو شورای شهر سمنان نیز در این رابطه گفت: این پروژه می بایست در آبان ماه سال گذشته مورد بهره برداری قرار می گرفت اما با توجه به وجود مشکل صدور سند سهم سرمایه گذار به تعویق افتاده است که این مشکل در ماههای گذشته مرتفع شده است و بزودی شاهد تکمیل نهایی و افتتاح این مجتمع خواهیم بود.

در ادامه حسن شکراللهی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از مدیران هلال احمر شهرستان سمنان با حضور در جلسه شورای شهر سمنان به ارائه دیدگاه های خود و پاسخ به سوالات اعضای شورا پیرامون توسعه شهر سمنان پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه زیرساختهای این جمعیت تا حد امکان در خدمت استفاده شهروندان قرار گرفته است گفت: روزانه جمع زیادی از شهروندان سمنانی از محیط استادیوم ورزشی هلال احمر واقع در بلوار نهضت سمنان استفاده می کنند.

شکراللهی با اشاره به ساختمان قدیمی بیمارستان هلال احمر واقع در بلوار قدس سمنان گفت: یکی از موضوعاتی که نیازمند همکاری شورای شهر و شهرداری سمنان است استفاده بهینه و یا طراحی مجدد ساختمان های هلال احمر در این نقطه است که این جمعیت آمادگی خود را برای پروژه های سرمایه گذاری اعلام کرده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی مهدی نژاد رئیس حوزه های علمیه استان سمنان ضمن دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان ضمن ارائه گزارشی از تعداد طلاب و حوزه های علمیه استان خواستار توجه بیشتر شورای شهر و شهرداری سمنان شدند.

سید مسعود سیادتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان نیز در این خصوص با تاکید بر ضرورت حمایت از حوزه های علمیه گفت: با وجود اینکه استفاده از ماده ۱۷ نیازمند بررسی دقیق چارچوب های قانونی است اما نهایت تلاش خود را برای حمایت از حوزه های علمیه استان بکار خواهیم گرفت.

سپس حمید دهرویه سرپرست شهرداری سمنان با حضور در جمع اعضای شورای شهر سمنان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در خصوصی نگهبانان پارک ها و فضاهای سبز خواستار تعیین تکلیف مجوز تجمیع نیروی انسانی در پارک ها شد.

در بخش پایانی جلسه امروز سید مسعود سیادتی رئیس شورای شهر سمنان به درخواست جمعی از اهالی کوی فلسطین سمنان برای رفع انسداد تقاطع بلوار دستغیب اشاره کرد و گفت: همانطور که انسداد محل مورد نظر بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان صورت گرفته است بررسی های بیشتر برای تجدید نظر نیز باید در شورای ترافیک شهرستان انجام شود.

گفتنی است با توجه به اینکه دستور جلسه آینده شورا داری طبقه بندی محرمانه بود جلسه بعد شورای شهر سمنان با رای اعضا، شنبه هفته آینده به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد.

هیات رئیسه شورای شهر سمنان نیز اعلام کرده است این شورا به منظور بحث و بررسی در خصوص تعیین شهردار جدید روز پنجشنبه جلسه غیررسمی خواهد داشت.

انتهای پیام/ج ب
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه