تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
کمیته‌ای که به برانکو رسید، انتخابی که ایرانی شد/ آقای «X» را چه کسی سرمربی تیم ملی می‌کند؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال درباره انتخاب سرمربی تیم ملی روی برانکو ایوانکوویچ اتفاق نظر داشته است، اما سرمربی تیم ملی بر خلاف این نظر انتخاب می‌شود.

به گزارش مرآت، سرمربی تیم ملی ایرانی خواهد بود. این آخرین تصمیمی است که فدراسیون فوتبال گرفته و البته انتخاب را نیز نهایی کرده‌اند. فقط مانده اعلام نام سرمربی تیم ملی در جلسه هیئت رئیسه، گرفتن مصوبه و اعلام رسمی آن که از شواهد پیداست امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی معرفی خواهد شد.

اینکه انتخاب سرمربی تیم ملی از سوی چه کسی یا چه کمیته یا شورایی صورت می‌گیرد، جالب توجه است. مسئولیت انتخاب سرمربی برای تیم‌های ملی با کمیته فنی و توسعه است که گویا هیچ دخالتی در انتخاب سرمربی تیم ملی نداشته و ندارد. همان‌طور که روز گذشته خبرگزاری تسنیم در گزارشی به ناکامی‌های ده‌گانه تیم‌های ملی پرداخت که در پی تصمیماتی بود که به دور از این کمیته گرفته شد.

درباره انتخاب سرمربی برای تیم ملی در مدت اخیر صحبت‌های زیادی به میان آمده است. پس از فسخ یکطرفه قرارداد از سوی مارک ویلموتس، یکی از چالش‌های بزرگ فدراسیون انتخاب سرمربی تیم ملی بود. چالشی که از زمان مهدی تاج آغاز شده بود و حالا با وجود گذشت یک ماه از استعفای او هنوز به نتیجه نرسیده است. با این حال کمیته فنی و توسعه در زمان ریاست مهدی تاج جلسه‌ای را برای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار کرد که اتفاقاً این جلسه با خروجی نیز همراه بود. امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال هم در آخرین اعلام موضع فدراسیون اشاره‌ای به برگزاری این جلسه در هفته اول آذرماه داشت که گفت برنامه‌ریزی برای انتخاب سرمربی تیم ملی براساس گزارش جلسه کمیته فنی بوده است.

البته طبق اطلاعات کسب شده، تصمیم اتخاذ شده از سوی فدراسیون فوتبال، فاصله‌ای دور با تصمیمی دارد که در جلسه کمیته فنی گرفته شده و گزارشی که این کمیته ارائه کرده است. در جلسه کمیته فنی که برای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار شده است، گزینه‌هایی برای سرمربیگری تیم ملی مطرح می‌شود و حتی از مربیان ایرانی نیز نام برده می‌شود که اتفاقاً امیر قلعه‌نویی و علی دایی هم بین گزینه‌ها قرار داشتند، اما نظر مثبتی روی انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی در مقطع کنونی وجود نداشته است.

کمیته فنی در جلسه‌ای که داشته، چالش‌ها برای انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسیده است که باید در شرایط کنونی سرمربی خارجی که شناخت کافی از فوتبال ایران داشته باشد، برای تیم ملی انتخاب شود. از همین رو همه نفرات روی برانکو ایوانکوویچ اتفاق نظر داشتند که در مذاکرات بین این مربی و فدراسیون فوتبال، پیشنهاد عجیب 200 هزار دلاری فدراسیون فوتبال برای گرفتن پاسخ منفی از برانکو مطرح می‌شود که همین اتفاق نیز رخ می‌دهد.

با این حال پس از پاسخ منفی برانکو به پیشنهاد فدراسیون فوتبال، هیچ نظری از کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی دریافت نشده است. این در حالی بوده که کمیته فنی مخالفت خود را برای انتخاب سرمربی تیم ملی اعلام کرده و حتی چالش‌های این مسئله را هم مطرح کرده است. با این حال هرچند امیدواریم با سرمربی ایرانی تیم ملی نتیجه بگیرد و راهی جام جهانی 2022 قطر شود، اما در صورت رخ دادن اتفاقی دیگر و چالش‌هایی که کمیته فنی مطرح کرده، چه کسی پاسخگوی انتخاب سرمربی تیم ملی خواهد بود؟

در حال حاضر کمتر از دو ماه به انتخابات فدراسیون فوتبال باقی مانده است و مشخص نیست پس از تغییرات احتمالی در فدراسیون فوتبال، چه کسی مسئولیت انتخاب سرمربی تیم ملی را به عهده می‌گیرد. مسئله‌ای که کاش فدراسیون فوتبال به صورت شفاف درباره آن اعلام نظر کرده و بگوید که تصمیم‌گیرنده برای انتخاب سرمربی تیم ملی که نام او هم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، چه کسی است. به نظر می‌رسد فدراسیون می‌خواهد با اعلام رسمی نام سرمربی تیم ملی، کمیته فنی، اهالی فوتبال، رسانه‌ها و افراد مرتبط را در عمل انجام شده قرار دهد.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه