تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان در نشست خبری:
مطرح کردن مسائل جناحی در شرایط جنگ اقتصادی به ضرر کشور است/ کمک 2میلیاردی مردم استان به 2500 دانش آموز نیازمند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از جمع آوری بیش از دومیلیارد تومان در مرحله اول جشن عاطفه ها خبر داد و گفت: مرحله دوم این جشن 11 مهر ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، سید جواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در نشست خبری به مناسبت جشن عاطفه ها گفت: در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و تمام توان باید صرف مقابله با آن شود.

رضوی در ادامه گفت: مطرح کردن مسائل جناحی در این شرایط خلاف اقتضائات جنگ اقتصادی است و از این مقطع با قدرت عبور خواهیم کرد.

وی همچنین تصریح کرد: کمیته امداد در این شرایط یکی از پردامنه ترین تعاملات را با مجلس و دولت داشته و وظیفه خود می دانیم به دولت در باز کردن گره ها و مشکلات کمک کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان با تاکید بر اینکه علی رغم فشارهای اقتصادی کمک های مردم بیشتر شده است عنوان کرد: ابتدا تصور می شد با سخت شدن شرایط و تنگی معیشت مردم، درآمدهای کمیته امداد از محل کمک های مردمی کم شود اما به سرعت اشتباه بودن این تصور ثابت و کمک های مردمی دوبرابر شد.

رضوی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها طی دو مرحله در سطح استان سمنان گفت: سال گشته در مجموع مراحل اول دوم 900 میلیون تومان جمع آوری و به نیازمندان اعطا شد، اما امسال فقط در مرحله اول بیش از 2 میلیارد تومان جمع آوری شده که روز 11 مهر نیز مرحله دوم برگزار می شود.

وی افزود: مرحله دوم جشن عاطفه ها با محوریت مدارس برگزار می شود و کمک های جمع آوری شده توسط مسئولان مدارس به نیازمندان تقدیم می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از تهیه لوازم التحریر برای 2500 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد استان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: همچنین برای 470 دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد استان نیز بسته های حمایتی از 300 هزار تا 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

رضوی با بیان اینکه در حال حاضر 13 هزار خانوار و 23 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان قرار دارند عنوان کرد: در این میان، 830 زن سرپرست خانوار وجود دارد و 1200 زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که از مزایا و خدمات بازنشستگی بهره مند می شوند.

وی از تخصیص 73 میلیارد اعتبار جهت اشتغالزایی برای مددجویان استان سمنان خبر داد و گفت: از این مبلغ، 52 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری و 21 میلیارد تومان برای اشتغال شهری در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان عملکرد درخشان کمیته امداد در اشتغالزایی را علت رشد اعتبارات اشتغال دانست و افزود: در سال جاری ایجاد 3 هزار شغل را متعهد شده ایم و طبق قانون امادگی کمک به همه کسانی که در این بخش واجد شرایط هستند را داریم.

رضوی با اشاره توجه به امور فرهنگی و تربیتی در مجموعه کمیته امداد استا نگفت: سال گذشته 360 نفر ا مددجویان در کلاس های آموزش خانواده شرکت کرده و 2 هزار و 18 نفر نیز ب اردوهایذ زیارتی و سیاحتی اعزام شدند.

وی با تاکید بر نقش مراکز نیکوکاری در محرومیت زدایی گفت: در حال حاضر 30 مرکز نیکوکاری در استان وجود دارد که تا پایان سال به 50 مرکز افزایش می یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه گفت: پیش بینی می شد که از سوی این مراکز 9میلیارد تومان محقق شود که تاکنون 8 میلیارد تومان تحقق یافته است.

رضوی با بیان اینکه در سال جاری ساخت 51 مسکن برای مددجویان استان را متعهد شده ایم اذعان کرد: در حال حاضر 13 مسکن روستایی و 18 مسکن شهری ساخته و تحویل داده شده است.

وی از تلاش برای بازگرداندن 150 خانواده مهاجر به اوطان خود خبر داد و گفت: با بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که یکی از دلایل فقر، مهاجرت برخی خانواده هایی است که بدون داشتن تخصص و پشتوانه لازم به استان مهاجرت می کنند و پس از مدتی دچار مشکلات عدیده می شوند که در صدد فراه کردن شرایط بازگشت ان ها به زادگاهشان هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اعلام کرد در حال حاضر هرکس شرایط تحت پوشش قرار گرفتن را داشته باشد و و به این نهاد مراجعه کرده باشد به درخواست او رسیدگی شده و محدودیتی در این بخش وجود ندارد.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه