تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

عضو هیات مدیره جامعه پزشکان متخصصین داخلی ایران مطرح کرد    
کمبود امکانات در بیمارستان‌ها پس از طرح تحول سلامت
دبیر اجرایی کنگره متخصصین داخلی ایران، گفت: با اجرا شدن طرح تحول سلامت ارجاع بیماران به بیمارستان‌ها به شدت افزایش یافت و اکنون مشاهده می‌کنیم که بیمارستان‌ها با معضل کمبود امکانات و تخت‌های بیمارستانی مواجه شده‌اند.

به گزارش مرآت  به نقل از فارس ،کیوان الچیان عضو هیات مدیره انجمن متخصصین داخلی ایران در نشست خبری این انجمن اظهار کرد: درخصوص بیماری سرطان باید به بحث پیشگیری اولیه،‌ثانویه و ثالثیه توجه کنیم، پیشگیری اولیه به این معنا است که قبل از بدنیا آمدن فرزند پدر و مادر از لحاظ ژنتیکی بررسی شود تا مبادا کودکان بیمار به دنیا بیاورند.

وی افزود: پیشگیری ثانویه نیز به معنی این است که افراد جامعه هر چند وقت یکبار با مراجعه به پزشک از سلامت خود آگاهی پیدا کنند و اگر بیماری خاصی به صورت پنهان در بدن آنها وجود داشت توسط پزشک تشخیص داده شود. متاسفانه در جامعه ما افراد هزینه سنگینی را خرج ظاهر و خرید لوازم آرایشی می‌کنند اما به بحث پیشگیری از بروز بیماری‌ها توجهی از خود نشان می‌دهند.

الچیان در توضیح پیشگیری ثالثیه گفت: منظور از این پیشگیری بحث درمان افراد است به طوریکه باید از تحمیل هزینه‌های سنگین و همچنین انتقال بیماری‌ها به جامعه پیشگیری به عمل آید.

دبیر اجرایی بیست و هشتمین کنگره متخصصین داخلی ایران گفت: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد بحث استفاده از مواد دخانی در جامعه است که این موضوع سبب افزایش شیوع بیماری‌هایی مثل سرطان شده است. متاسفانه در سالیان اخیر استفاده از مواد مخدر صنعتی در کشور رواج پیدا کرده و برخی افراد سودجو با مراجعه به داروخانه‌ها و تهیه ترکیبات به آسانی می‌توانند مواد مخدر صنعتی را تولید و در اختیار جوانان در جامعه قرار دهند.

این متخصص داخلی با بیان اینکه بعضی از کارخانجات مواد غذایی محصولاتی را تحت عنوان غذای ارگانیک به مردم عرضه می‌کنند، گفت: متاسفانه در بسیاری از این غذاها مواد و ترکیباتی وجود دارد که باعث به خطر افتادن سلامت مردم می‌شود.

وی در ادامه گفت: متاسفانه سن جمعیت مملکت ما رو به افزایش است که همین موضوع باعث شده تعداد افراد بیمار در کشور ما زیاد شود؛ لذا لازم است علاوه بر درنظر گرفتن بحث پیشگیری موضوع امکانات بیمارستان‌ها نیز مدنظر قرار گیرد.

الچیان تصریح کرد: با اجرا شدن طرح تحول سلامت ارجاع بیماران به بیمارستان‌ها به شدت افزایش یافت و اکنون مشاهده می‌کنیم که بیمارستان‌ها با معضل کمبود امکانات و تخت‌های بیمارستانی مواجه شده‌اند لذا لازم است دولت وقت به بحث سلامت مردم و تهیه امکانات برای بیماران و بیمارستان‌ها بیشتر توجه کند.

عضو هیات مدیره انجمن متخصصین داخلی ایران در پایان گفت: بیست و هشتمین کنگره متخصصین داخلی ایران از تاریخ 25 لغایت 28 اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد شد که در این کنگره درخصوص بیماری‌هایی نظیر سرطان، افسردگی و سکته‌های قلبی و ... بحث خواهد شد.

 انتهای پیام

"شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان"

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه