تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
"کلید طلایی آزاد سازی تدمر" در دستان "تایگر فورس و لشکر فاطمیون" + نقشه و جزئیات
موفقیت‌های ارتش سوریه نشان دهنده پیشروی‌های آنها در "تدمر" است.

به گزارش مرآت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،  ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه، لشکر فاطمیون و حزب‌الله پیشروی‌های بسیار خوبی را در استان "حمص" داشته‌اند و خیز بلندی برداشته‌اند تا "تدمر" را آزاد کنند.

"تدمر" ("پالمیرا") یکی از مهمترین شهرهای استان "حمص" در سوریه  بوده که به عنوان یک منطقه تاریخی با قدمت بالا شناخته می‌شود و در فاصله 175 کیلومتری "دمشق" (پایتخت) قرار دارد.

این شهر ماه‌ها پیش به دست داعش سقوط کرد و در میدان "تدمر" ده‌ها سرباز اعدام شدند و یک جنایت تاسف‌بار دیگر در استان "حمص" رقم خورد که متولی آن تروریست های داعش بودند.

در چهار ماهه اخیر ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه و به همراه حزب‌الله و نیروی هوایی ارتش سوریه توانستند پیشروی‌های بسیار خوبی در استان‌های "حلب"، "لاذقیه" و استان مهم "درعا" داشته باشند و این پیشروی‌ها مقدمه‌ای شد تا شهر مهم استان "حمص" یعنی "تدمر" نیز پاکسازی شود.

** ارتش روسیه و سوریه از کدام پایگاه های هوایی به تدمر حمله می کنند؟

نیروی هوایی ارتش روسیه و سوریه از سه پایگاه هوایی "الشعیرات" ، "لاذقیه" و "طرطوس"  حملات هوایی خود را علیه تروریست های داعش ساماندهی می کنند که این بمباران ها در پیشروی نیروهای سطحی بسیار موثر خواهد بود.

روزنامه  "تایمز"، نوشت: روسیه پرسنل و تجهیزات نظامی خود را به  "الشعیرات" ( در 25 کیلومتری شمال شرقی "حمص") ارسال می‌کند و انتظار می‌رود با این اقدام تعداد جنگنده‌های روسی در سوریه به میزان چشمگیری افزایش یابد.

ارتش سوریه از سه روز پیش پیشروی‌های خوبی در اطراف "تدمر" داشته و از منطقه شرق نیروهای " لشکر فاطمیون"  و از سمت غرب نیروهای "تایگر" و همچنین متحد راهبردی ارتش سوریه یعنی "حزب‌الله" به سمت این شهر یورش بردند و گام به گام داعش در حال عقب‌نشینی از "تدمر " است.

منابع میدانی گزارش می‌دهند که در حال حاضر بیش از 70 درصد شهر پاکسازی شده و عملیات در داخل مثلث "تدمر" و اطراف "کاخ قطری" ادامه دارد و همچنین گزارش‌هایی از پاکسازی "ارگ تاریخی پالمیرا" وجود دارد. همچنین درگیری ها بین نیروهای ارتش سوریه با عناصر گروه تروریستی داعش در محله «الاوسط» داخل شهر تاریخی "تدمر" واقع در حومه شرقی حمص ادامه دارد. 

 


 

البته ماشین تبلیغاتی تروریست‌های تکفیری داعش در "رقه" گزارش داده که تروریست‌ها هیچ منطقه‌ای در "پالمیرا" را از دست ندادند و لذا آن ها به دنبال این هستند که مناطق بازپس گرفته شده از دست داعش را کم اهمیت جلوه دهند.

**"کلید طلایی آزاد سازی تدمر" در دستان "تایگر فورس و لشکر فاطمیون"

به نظر می‌رسد کلید طلایی پاکسازی شهر "تدمر" اکنون در دستان "تایگر فورس ارتش سوریه" و یگان‌های "لشکر فاطمیون" است و آن ها فاصله زیادی با فتح شهر  "تدمر" ندارند و با پاکسازی این شهر  باید امیدوار باشیم که شهر "رقه " و "دیرالزور" و مسیرهای مواصلاتی، تروریست‌ها در جنوب پاکسازی شود که البته این اتفاق چند ماه طول خواهد کشید.

یک منبع آگاه در لشکر فاطمیون در گفتگو با  خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره پیشروی‌های ارتش سوریه و همپیمانانش در استان "حمص" اظهار داشت:  "لشکر فاطمیون" و "ارتش سوریه" در پاکسازی شهر "تدمر" همکاری تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

ارتش سوریه و همپیمانانش در زمان آغاز عملیات بر ارتفاعات 800 و 900 تدمر مسلط شدند و بعد مثلث تدمر را تحت کنترل درآوردند و سپس مثلث تدمر را پاکسازی کردند و انتظار بر این است تا 48 ساعت آینده شهر تدمر کاملا پاکسازی شود.

 

 

سوال اینجاست که پس از فتح شهر  "تدمر" تروریست‌های تکفیری داعش به کدام شهر نقل مکان می‌کنند؟ شواهد نشان می‌دهد وقتی تروریست‌های داعش شهری را از دست می‌ دهند، به شهرهای مجاور منطقه از دست داده شده  نقل مکان خواهند کرد که گزینه‌هایی همچون  "رقه"، "ابوکمال"، "دیرالزور"  و "قائم" و ... در اولویت تروریست‌ها خواهد بود تا در آن نقاط اسکان پیدا کنند.

از اکتبر سال 2015 تا فوریه سال 2016 نقاط مهمی همچون "حومه تدمر" در استان "حمص" ، قریب به 2 هزار کیلومتر مربع از مناطق  جبهه شمالی در استان های "حلب"، "حما"، "لاذقیه" همچون "ربیعه" ، "الباب"، "الحاضر"، "فرودگاه کویرس و حومه"،  "العیس" ، "نبل" و "الزهرا"  و .... آزاد شده و پاکسازی شهر تدمر فصل جدیدی از تحولات میدانی در سوریه خواهد بود.

پیروزی‌های ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه ، حزب الله و لشکر فاطمیون نشان می‌دهد که تروریست‌های داعش در ماه‌های آینده مناطق بیشتری را در استان‌های "حمص"، "رقه"، "دیرالزور" و "ریف دمشق "  از دست خواهند داشت.

  انتهای پیام

"شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان"

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه