تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

چهارشنبه 1 شهريور 1396

آخرین اخبار

    
کشف و معدوم سازی بیش از 4 تن موادغذایی فاسد در شاهرود
کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: بیش از 4 تن موادغذایی فاسد در طرح بسیج سلامت نوروزی شهرستان شاهرود کشف و معدوم شد.

به گزارش مرآت، غلامعلي شريفي عرب كارشناس مسئول بهداشت محيط  معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسل شاهوار شهرستان شاهرود با اشاره به آماده باش بازرسان بهداشت محیط از ابتدای اسفند ماه سال 94 تا 15 فروردین 95 اظهار کرد: این بازرسان به صورت روزانه در شیفت های صبح، عصر و شب از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن اقامتی و کمپ های بازدید کردند که چهار هزار و 280 کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز در این مدت کشف و معدوم شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح بسيج سلامت نوروزي در طی سال 94 و همکاری صنوف و سایر ادارات ذیربط، شرایط و وضعیت مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن اقامتی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این صنوف شرایط بهداشتی را در تعطیلات نوروزی سال 95 هم به نحو مطلوب رعایت نموده و با بازرسین بهداشتی همکاری لازم را داشتند.

كارشناس مسئول بهداشت محيط  معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود با اشاره به هشت هزار و 386 مورد بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن اقامتی عمومی و بین راهی از ابتدای اسفند 94 تا 15 فروردین ماه 95 اظهار کرد: در این بازدیدها تعداد 62واحد صنفی تعطیل و86مورد نیز به دادگاه تعزیرات معرفی شده اند.

شریفی عرب در خصوص نمونه برداری از مواد غذایی بیان کرد: در مجموع 201مورد نمونه برداري انجام شده كه از اين تعداد 142 مورد مطلوب و 42مورد نامطلوب و 17 مورد فاقد نتيجه بوده است و از نمونه برداري ميكروبي آب در مجموع 210 مورد كه 199 مورد مطلوب و11 مورد نامطلوب و كلرسنجي در مجموع 4234مورد كه 4029مورد مطلوب و 121 مورد نا مطلوب گزارش داده شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت چهار هزار و 280 کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز در این مدت کشف و معدوم شده است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده عدم رعایت مسائل بهداشتی در اماکن عرضه مواد غذایی یا اماکن اقامتی به گشت های بازرسی بهداشت محیط از طریق تماس با شماره تلفن2243686 3و یا مراجعه حضوری به واحد سلامت محیط مركز بهداشت شهرستان شاهرود موارد را اطلاع دهند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه