تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در گفتگو با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد:
کرونا و تجویز روش‌های درمانی با هزینه‌های هنگفت!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یکی از نگرانی‌های مردم ایران در ایام کرونایی، جدای از سرعت ‌بالای انتقال این ویروس، تجویز روش‌های درمانی مختلف با هزینه‌های درمانی زیاد است.

یکی از نگرانی‌های مردم ایران در ایام کرونایی، جدای از سرعت ‌بالای انتقال این ویروس، تجویز روش‌های درمانی مختلف با هزینه‌های درمانی زیاد است.

به گزارش مرآت، کرونا بیش از پنج ماه است که وارد کشورمان شده است؛ طبق آخرین آمار رسمی تاکنون 317 هزار و 483 نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.

شمار جان‌باختگان به بیماری کووید 19 به 17 هزار و 802 تن رسید و بیش از 4 هزار نفر از کرونایی‌ها در وضعیت شدید این بیماری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

سمنان در حال حاضر با 90 بیمار مشکوک به کرونا جزو 14 استانی است که در رنگ‌بندی جدول کرونا، در وضعیت قرمز قرار دارد.

هشدارها و تأکیدات رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان مبنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از هر تجمع و دورهمی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی حاکی از این امر است که در صورت عدم همراهی و همکاری مردم، خط قرمز کرونا به این زودی از دور استان پاک نخواهد شد.

همان‌طور که در ابتدای گزارش اشاره شد، در کنار همه نگرانی‌های این ایام، بعضا موضوعاتی در خصوص متغیر بودن هزینه درمان و تجویز روش‌های درمانی مختلف با هزینه‌های هنگفت به‌منظور درمان بیماری کرونا مطرح می‌شود که بر نگرانی‌های این ایام  مردم می‌افزاید.

مردم دریافت هزینه‌ در قبال درمان کرونا را از سوی مراکز درمانی تخطی از دستورات دولت می‌دانند چرا که دولت درمان این  بیماری در بیمارستان‌ها را رایگان اعلام کرده است.

مرآت در گفتگویی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان جویای چگونگی هزینه کردِ درمان بیماران کووید 19 و برخی روش‌های درمانی عجیب‌وغریب با فاکتورهای هنگفت، از سوی مراکز درمانی وابسته به علوم پزشکی شده است.

نوید دانایی در این خصوص گفت: دو مدل هزینه‌کرد در پرونده بیماران کرونایی داریم که شامل همه بیماران می‌شود؛ یک نوع درمان استاندارد که در همه بیماران مورداستفاده قرار می‌گیرد و این درمان‌ها هزینه‌های کمی دارد و معمولا بخشی رایگان و با توجه به پوشش بیمه‌ای هزینه‌ی کمی دارد.

وی ادامه داد: اگر کسی با مشکل مالی مواجه بود از ظرفیت مددکاری بیمارستان برای مساعدت بیماران اقدام می‌شود.

دانایی در خصوص گلایه‌های مخاطبانی درباره چرایی تجویز آمپول‌های گران‌قیمت و فیلترهای تصفیه خون با هزینه هنگفت برای برخی از بیماران، گفت: کرونا بیماری ناشناخته است و همکارانی روش‌های درمانی تحقیقاتی را مورداستفاده قرار می‌دهند که این روش‌ها تائید شده و قطعی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: چون کووید 19 بیماری ناشناخته است درمان‌های متعددی در دنیا مطرح می‌شود و همکاران ما در این مواقع این روش‌های درمانی را به همراه بیمار یا فردِ بیمار پیشنهاد می‌‌دهند که اگر توان مالی برای تهیه دارو وجود داشت خانواده‌ها بنا به رضایت خودشان برای تهیه دارو اقدام کنند.

دانایی بیان کرد: این درمان‌ها قطعی و با اثربخشی صد در صد نیست؛ اما از سوی پزشکان پیشنهاد می‌شود و ممکن است برای بسیاری از بیماران با اثربخشی همراه نباشد.

وی تصریح کرد: به همه بیمارانی که این روش‌های درمانی را انتخاب می‌کنند، اعلام می‌شود که باوجود همه هزینه‌ها ممکن است نتیجه‌ی رضایت‌بخش حاصل  نشود چراکه این روش‌ها ‌تحقیقاتی است.

دانایی با بیان اینکه دو یا سه روش در حال حاضر به‌صورت تحقیقاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: چون این درمان‌‌ها استاندارد نیست هرگز روند اصلی و استاندارد درمانِ بیمار در بیمارستان  با داروهای بیمارستانی را مختل نکرده و تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

به گزارش مرآت: با توجه به نبودِ درمان قطعی برای بیماری کرونا در مقطع فعلی و بروز رفتارهای نامشخص و جهش ژتتیکی این ویروس، بهتر است با  رعایت توصیه های بهداشتی و پزشکی خود را از آسیب‌های این بیماری محفوظ نگه داریم. با جدی گرفتن شعار کلیدی پیشگیری مقدم بر درمان  همه ما آسیب کمتری از کرونا خواهیم دید.

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه