دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان؛
کاوش قنات با ربات در استان سمنان پیگیری می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح امکان‌سنجی استفاده از ربات‌های خودکار و نیمه‌خودکار در کاوش قنات‌های آبرسانی و آنالیز فرآیند تعمیرات آنها به منظور کاهش حوادث احتمالی هنگام کار در لای‌روبی و بازسازی قنات پیگیری می‌شود.

به گزارش مرآت، سید حسن میرعماد  روز سه شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی، اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن اجتماعات یادگار امام (ره) استانداری به صورت ویدئو کنفرانسی ابراز داشت: سال‌های گذشته چند نفر از کارگران هنگام لای‌روبی قنات‌ها در استان به دلیل ریزش قنات جان‌باختند و استفاده از ربات در این بخش نقشی مهم در کاهش حوادث دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته با همراهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان اقداماتی در زمینه کاوش قنات با کمک ربات انجام شد، اما کار نیمه کاره ماند و انتظار می‌رود امسال با همراهی بخش‌های دیگر و تخصیص اعتبار این طرح به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: امکان‌سنجی استفاده از ربات‌های خودکار و نیمه‌خودکار در کاوش قنات‌های آبرسانی و آنالیز ریسک فرآیند تعمیرات آنها، طرحی ارزشمند است که تکمیل اجرای طرح می‌تواند الگویی برای کشور باشد.

میرعماد یادآور شد: استفاده از فناوری‌های نوین به‌جای استفاده از ابزارها و روش‌های سنتی برای لایروبی قنات‌ها  علاوه بر کاهش حوادث دلخراش موجب افزایش بهره‌وری می‌شود و بهره‌گیری از رویکردهای علمی در بخش کشاورزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: لایروبی قنات با ربات اقدامی ارزشمند برای کاهش تلفات احتمالی است و این طرح با جدیت در استان سمنان دنبال می‌شود.

طرح «امکان‌سنجی استفاده از ربات‌های خودکار و نیمه‌خودکار در کاوش قنات‌های آبرسانی و آنالیز ریسک فرآیند تعمیرات آنها» پس از تصویب در کارگروه پژوهشی و آموزشی استان سمنان  در شورای برنامه‌ریزی، اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علیرضا آشناگر استاندار سمنان مطرح و مقرر شد برای تکمیل طرح اعتباری درنظر گرفته شود.

در استان سمنان ۷۷۳ رشته قنات وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۷ رشته بایر و ۶۲۶ رشته دایر است.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.