تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

نماینده تام الاختیار آزمون‌های دانشگاه سمنان خبر داد    
کاهش ۱۱.۷ درصدی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده تام الاختیار آزمون‌های دانشگاه سمنان گفت: شمار داوطلبان شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۹۸ نسبت به سال گذشته در این استان ۱۱.۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش مرآت، پرویز ملک زاده نماینده تام الاختیار آزمون‌های دانشگاه سمنان گفت: امسال هفت هزار و ۸۹۰ داوطلب در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در استان سمنان شرکت می‌کنند که از این تعداد ۴۹.۷ درصد زن و ۵۰.۳ درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ خرداد همزمان با سراسر کشور در سه حوزه امتحانی در دانشگاه‌های سمنان، شاهرود و دامغان برگزار می‌شود، اظهار داشت: بیشتر این داوطلبان یعنی چهار هزار و ۲۵۹ نفر در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان و سپس ۲ هزار و ۶۳۰ داوطلب در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی شاهرود و بقیه یعنی یک هزار و یک نفر در دانشگاه دامغان به رقابت می‌پردازند.

ملک زاده با اشاره به اینکه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ در استان سمنان در ۲ حوزه انتخابی دانشگاه سمنان و صنعتی شاهرود برگزار شد، بیان کرد: هشت هزار و ۹۳۳ داوطلب در این آزمون در استان سمنان شرکت داشتند که سهم بانوان ۵۰.۵ درصد بود.

نماینده تام الاختیار آزمون‌های دانشگاه سمنان تصریح کرد: تعداد داوطلبان در آزمون‌های ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۹۸ در کل کشور نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز دوشنبه، بیستم خرداد، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند تا بیست و دوم خرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش کارت خود را چاپ کنند.

ملک زاده اظهارداشت: آزمون ورودی کارشناسی ارشد ۹۸ در سه نوبت، صبح و عصر پنجشنبه و صبح جمعه در ۱۳۲ رشته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد در سمنان در صبح پنجشنبه با هم به رقابت خواهند پرداخت، افزود: سه هزار و ۷۵۷ داوطلب در این نوبت حضور می‌یابند.

ملک زاده گفت: نوبت عصر پنجشنبه با برگزاری آزمون در ۶۳ رشته، بیشترین تنوع رشته‌ای را در استان سمنان به خود اختصاص داده است.

نماینده تام الاختیار آزمون‌های دانشگاه سمنان با بیان اینکه کارنامه همه داوطلبان اواسط تیر امسال منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد امسال در دهه سوم شهریورماه ۹۸ اعلام می‌شود.

آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۹۸ در استان سمنان صبح پنجشنبه در ۳۳ رشته با سه هزار و ۷۵۷ داوطلب، عصر پنجشنبه در ۶۳ رشته با ۹۶۵ داوطلب و صبح جمعه در ۳۶ رشته و سه هزار و ۱۶۸ داوطلب برگزار می‌شود.

انتهای پیام / م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه