دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان :
کاهش ۱۱درصدی طلاق در سمنان/ کاهش ۱۴درصدی ازدواج ها در استان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با ابراز خرسندی از کاهش ۱۱درصدی طلاق در استان گفت: متاسفانه طی یک سال گذشته ازدواج ها در استان نیز با کاهش ۱۴درصدی روبرو بوده است.

به گزارش مرآت ،حبیب‌الله خجسته پور، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان با تبریک روز عفاف و حجاب اظهار کرد: باید در کارگروه های استانی به بررسی و واکاوی دلایل این کاهش پرداخته شود.

وی با بیان اینکه عفت و پاکدامنی لازمه یک جامعه سالم و ایمانی است ادامه داد: با توجه به اینکه استان‌سمنان، از دیرباز استانی مذهبی و ولایتمدار بوده است، می‌طلبد همه دستگاه‌های متولی مقوله حجاب و عفاف توجه ویژه به دغدغه های جامعه ایمانی مردم استان سمنان داشته باشند و متناسب با قوانین و عرف جامعه تلاش کنند.
معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر لزوم الکترونیکی شدن خدمات سامانه‌های بیمه سلامت، بیمه تامین‌اجتماعی و دانشگاه علوم‌پزشکی که خدمتی بسیار ضروری و ارزشمند محسوب می شوند تاکید کرد.

این مقام ارشد استانی اظهار کرد: با توجه به آمار وقایع حیاتی سال ۹۸ و مقایسه آن با سال ۹۷ به نسبت آمار کشوری، شاهد کاهش ۱۱ درصدی طلاق در استان بودیم که این آمار جای امیدواری بسیاری دارد .

وی بر لزوم بررسی سایر وقایع حیاتی نیز تاکید و خاطرنشان کرد: در استان سمنان کاهش ۱۴ درصدی ازدواج یکی از موضوعاتی است که نیازمند توجه و تحلیل است و علیرغم تاثیر وضعیت اقتصاد بر میزان فرزندآوری، فرهنگ‌سازی این امر در اولویت است و بنابراین می‌بایست همه کسانی که در این‌حوزه تاثیر گذار هستند نسبت به ترویج فرهنگ فرزندآوری اهتمام ورزند.
این مقام مسئول افزود: ثبت احوال موظف به تبیین و تحلیل دیتاهای آماری نیست و صرفا جمع بندی و ارائه آمار را در دستور کار دارد پس لازم است در راستای تحلیل داده های مربوط به وقایع چهارگانه و ارایه راه ‌کارهای عملیاتی در موضوعاتی چون کاهش ازدواج که منجر به کاهش ولادت و موالید نیز می‌شود از دانشگاه‌ها کمک گرفته شود و در پروژه ها و پایان‌نامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان مد نظر قرار گیرد.
معاون استاندار سمنان با اشاره به دستورکار بعدی این کارگروه اضافه کرد: ارائه نسخه‌های آنلاین در حوزه سلامت از اقدامات ارزشمندی است که بیمه سلامت انجام داده است و لذا باید نقاط ضعف و قوت این طرح جهت تسریع و بهبود عملکرد مطلوب‌تر مورد ارزیابی قرار گیرد و انتظار می‌رود خدمات سامانه‌های بیمه سلامت، بیمه تامین‌اجتماعی و دانشگاه علوم‌پزشکی که خدمت لازمی است به سمت الکترونیکی شدن سوق پیدا کند.
خجسته‌پور اظهار کرد: انتقال زندان سمنان اتفاق مبارکی بود که می‌طلبد در راستای تکمیل این‌ پروژه تلاش جدی‌تری صورت گیرد و با نگاه ویژه استاندار سمنان، کار پروژه انتقال زندان دامغان نیز هر چه سریعتر تحقق یابد.
وی افزود: هدف زندان، اصلاح زندانیان است و در این میان خانواده زندانیان نیز باید مورد توجه قرارگیرند، چرا که اگر از خانواده زندانیان حمایت نشود در معرض آسیب‌های جدی تری قرار خواهند گرفت و دستگاه‌های اجرایی متناسب با تکلیفی که بر عهده دارند نسبت به خانواده هایی که ناخواسته در معرض اسیب قرار گرفته‌اند، برنامه‌ریزی لازم را بعمل آورند

انتهای پیام/

 

 

ایسنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.