دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان؛
کاهش بیماری سالک در دامغان به آموزش همگانی بستگی دارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: آموزش عمومی و شناخت مردم از چگونگی ابتلا، پیشگیری و درمان سالک می‌تواند تا حد زیادی باعث کاهش ابتلا به این بیماری در دامغان باشد.

به گزارش مرآت، حبیب الله خجسته پور در نشست بررسی مشکلات بهداشت و درمان دامغان در محل سالن همایش‌های دانشگاه دامغان، افزود: مردم ساکن در شهرستان دامغان باید آموزش مراقبت از خود و خانواده را فرا گیرند که در این راستا دستگاه‌های مختلف شامل دانشگاه علوم پزشکی، جهادکشاورزی ، کمیته امداد، بهزیستی و آموزش و پرورش، باید در زمینه آموزش فعالیت کنند.

وی ادامه داد: سلامت و امنیت از دغدغه‌های بشر و نعمت های مجهول است که تا زمان بهره‌مندی از این نعمت بزرگ از آن غافل هستیم. 

خجسته پور اضافه کرد: در زمینه بهداشت و سلامت، یکی از دغدغه مردم و مدیران استانی و شهرستان موضوع مهم سالک است که باید در این زمینه حساسیت جامعه، آحاد مردم و دستگاه‌های دولتی را بالا برد. 

وی اظهار داشت: در زمینه مبارزه با موش، نمی‌توان چرخه طبیعت جانور و موجود زنده را حذف کرد اما در مکانی که سلامت مردم در خطر است باید اقدام‌های مقابله ای جدی تر دنبال شود. 

خجسته پور تصریح کرد: همزمان با آموزش، بحث مقابله با مخزن و ناقل بیماری شامل موش و پشه خاکی باید انجام و با لانه‌کوبی و اقدام‌های مقابله‌ای، زمینه‌های ایجاد بیماری از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع زخم سالک در بهار و تابستان، اسفندماه مقطع و فرصت طلایی برای پیشگیری و انجام اقدام‌های مقابله‌ای و آموزش است که قرارگاه عملیاتی مقابله با سالک، این موارد را با جدیت دنبال می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با سالک به عنوان اولین برنامه صورت گرفته است و باید در ادامه این قرارگاه با برنامه زمان‌بندی مناسب، تقسیم وظایف و نظارت مستمر بر روند اقدام‌های دستگاه‌های اجرایی را دنبال کند.

به گزارش مرآت، سالک یک بیماری پوستی انگلی و مشترک بین انسان و حیوان است که در اثر گزش پشه خاکی ماده و انتقال انگل سالک ایجاد و اغلب به شکل یک زخم دیده می شود.

به گزارش مرآت، شهرستان دامغان با وجود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۲۱ روستا است که از این تعداد ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار دارد. این شهرستان یکی از کانون های سالک در استان سمنان است. 

 

​ایرنا/  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.