خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مرآت گزارش می دهد؛
کاروانسرایی که همچنان در بند "زندان" است/ فروردین 98؛ بهره برداری نهایی از ساختمان زندان مرکزی سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کاروانسرای شاه عباسی یکی از بناهای دوران صفویه در جنوب شرقی میدان سعدی شهر سمنان است که هم اکنون با کاربری زندان این شهر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ "زندان فعلی سمنان" بیش از 30 سال است که به دستور استاندار وقت، در کاروانسرای شاه عباسی از آثار دوران صفویه واقع دریکی از میادین اصلی شهر استقرار یافته است و مردم سمنان به عنوان مالکان اصلی میراث فرهنگی و معنوی این اثر همچنان در انتظار تحقق آرزوی دیرینه برداشتن دیوارهای زندان و نمایان شدن یکی از جاذبه های اصلی و مهم گردشگری این شهر، می باشند.

کاروانسرای شاه عباسی به محض آزاد سازی در اولویت برنامه های میراث قرار می گیرد

حمیدرضا دوستمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه در سالجاری اعتبار خوبی برای تکمیل ساختمان زندان سمنان تخصیص یافته است، گفت: با توجه به اینکه مالکیت کاروانسرای شاه عباسی که محل زندان فعلی شهر می باشد مربوط به سازمانهای غیر دولتی است؛ متولی این سازمان می تواند به محض آزاد سازی بنا جهت سرمایه گذاری، تکمیل و مرمت بنا اقدام کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با اشاره به قرار گرفتن کاروانسرای شاه عباسی در قلب شهر سمنان و کنار یکی از میادین اصلی شهر، اظهار کرد: با توجه به همجواری استادیوم تختی با کاروانسرا، این دو مکان در کنار یکدیگر می تواند باعث شکل گیری یکی از زنده ترین محدوده های شهری در این مکان شود و با هم افزایی و هم اندیشی بین دستگاه های دولتی و غیر دولتی و مبدل شدن به یک کاربری مناسب، رشد گردشگری را در این شهر و استان رقم بزند.

دوستمحمدی با بیان اینکه خوشبختانه با مدیریت خوب زندان، آسیب چندانی به بنا وارد نشده است، گفت: فضاهای الحاقی بنا بیشتر وسط حیاط ساخته شده است که به راحتی قابل برچیدن است.

وی تصریح کرد: به محض آزاد سازی بنا، و انجام پژوهش های لازم، کار مرمت و احیای اثر آغاز خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با بیان اینکه کاروانسرای شاه عباسی یکی از اولویتها و آثار با ارزش شهر سمنان است که باید حتما زنده شود، افزود: زمان آزاد سازی این بنا به همت مدیران استان و شهرستان بستگی دارد.

دوستمحمدی با بیان اینکه این کاروانسرا 400 سال قدمت دارد، افزود: این بنا یکی از 999 کاروانسرای ساخته شده به دستور شاه عباس صفوی است که در سال 1352 به ثبت ملی رسیده است.

ساختمان اصلی "زندان مرکزی سمنان" 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

حسین دهقان مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در تشریح وضعیت ساختمان مرکزی زندان سمنان، گفت: ساخت این بنا از سال 87 با ظرفیت 300 نفر آغاز شده و در سالهای 92، 93 و 94 به دلیل نداشتن اعتبار، متوقف مانده است.

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان با بیان اینکه ساختمان اصلی زندان، 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: ما متعهد شده ایم ساختمان اصلی را طی 2 هفته آینده برای تجهیز، به اداره زندانها تحویل دهیم.

دهقان با اشاره به زیر بنای 4 هزار و 500 متری ساختمان اصلی زندان، تصریح کرد: اخیرا اداره زندانها به ما ابلاغ کرده است که یک سری بناهای جنبی حدود 800 تا 1200 متر مربع برای پیش ملاقات، نگهبانی و ... باید ساخته شود که از روز اول طراحی و ابلاغ نشده بود.

وی با اشاره به اینکه اداره زندانها به دنبال افزایش ظرفیت ساختمان زندان مرکزی از 300 نفر به 500 نفر است، افزود: امور مربوط به انجام افزایش ظرفیت و توسعه ی زندان نیز در سایت محوطه با پیشرفت فیزیکی 25 درصد در حال انجام است.

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان اظهار کرد: تا کنون بیش از 11 میلیارد تومان برای ساخت این بنا هزینه شده است و 4 و نیم میلیارد تومان هم اعتباراین پروژه در سال جاری ست که برای ساختمان های جانبی در حال هزینه شدن است.

وی با بیان اینکه هزینه های انشعابات این پروژه پرداخت و برای تامین آب نیز مجوز یک حلقه چاه گرفته شده است، گفت: زمان تکمیل و تحویل ساختمانهای جانبی زندان، فروردین 98 است.

گزارش از شهربانو خسروی

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه