تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

گلایه مدافعان سلامت استان از بی‌مهری‌ها؛
کارانه برخی از مدافعان سلامت از اسفند 97 پرداخت نشده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
برخی از اعضای کادر درمانی و بهداشتی استان سمنان در گفتگو با مرآت می‌گویند از اسفندماه سال 97، کارانه‌هایشان پرداخت نشده است!

به گزارش خبرنگار مرآت، این روزها که مدافعان سلامت، پابه‌پای شیوع کرونا می‌دوند تا جانِ حتی یک‌نفر را از دست مرگ بستانند، خیلی‌ها متفطن ارج و قرب قشر در معرض خطرِ پرستار و پزشک شده‌اند؛ به ویژه آن که شمار قابل توجهی از کادر درمان، در کنار رنجوران گرفتار در چنگ کرونا، جان سپرده‌اند و به شهادت رسیده‌اند. اما این روزها بسیاری از اعضای کادر درمان، از بی‌مهری‌ها دلِ پری دارند و می‌خواهند سخنشان شنیده شود.

در این چند روز، تماس‌هایی از جانب مدافعان سلامت با خبرگزاری مرآت برقرار شد که نشان می‌داد شمار قابل توجهی از آنان مدت‌هاست که بخشی از حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. در حالی که محمدباقر نوبخت، در بیست و هفتم اسفندماه، اعلام کرد که «رئیس جمهور تأکید دارد که برای ارتقای بهداشت و درمان، در تأمین مالی کادر درمانی کم گذاشته نشود» برخی از اعضای کادر درمانی و بهداشتی استان سمنان در گفتگو با مرآت می‌گویند از اسفندماه سال 97، کارانه‌هایشان پرداخت نشده است! این در حالی است که برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، از جمله علوم پزشکی البرز، اعلام کرده‌اند که کارانه‌ها در شرایط کرونایی موجود با 50 درصد افزایش پرداخت می‌کنند.

برخی از اعضای کادر بهداشتی و درمانی استان می‌گویند حق مأموریت خود را نیز حدود یکسال است که دریافت نکرده‌اند! همچنین حق مسکن این کارکنان، در شش‌ماهه 98 پرداخت نشده است. اضافه‌کار برخی از اعضای کادر بهداشتی و درمانی نیز از بهمن و اسفند سال 97 پرداخت نشده است.

باید دید چرا تأکید رئیس‌جمهور و سخن نوبخت در استان سمنان اجرایی نشده است؟ آیا روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان در این‌باره به کادر بهداشتی و درمانی پاسخ خواهند داد؟

کوتاه سخن؛ در شرایطی که مدافعان سلامت، جان خود را به میدان مبارزه با کرونا آورده‌اند، رفع دغدغه‌های مادی آنان حداقل کاری است که می‌توان انجام داد. از مسئولان انتظار می‌رود این دغدغه‌ها را بشنوند و پیگیری کنند.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه