دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رییس قوه قضاییه در شورای قضایی استان سمنان:   
کادر اداری به قضایی تبدیل وضعیت می شوند/ تعلل کار در دادگستری مجاز نیست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رییسی از تبدیل شدن کادر اداری به قضایی خبر داد و گفت: پیگیر تامین نیرو در دادگستری هستیم ولی باید اقدامات جهادی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی  رییس قوه قضاییه ظهر امروز در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان در نشست با قضات این استان به میزبانی اداره کل دادگستری استان سمنان شرکت کرد.

 رییسی  با شرکت در جلسه شورای قضایی استان مسائل و مشکلات استان را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

رییس قوه قضاییه : کادر اداری به قضایی تبدیل وضعیت می شوند

 آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در شورای قضایی استان سمنان با اشاره به اینکه کارها باید در دادگستری به هنگام باشد، گفت: تعلل در کار در دادگستری مجاز نیست.

رییسی با تاکید بر انجام کار مضاعف در دادگستری افزود: دست نگه داشتن در کار و کمبود نیروی انسانی مجوزی بابت تاخیر در کار نیست.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: پیگیر تامین نیرو در دادگستری هستیم ولی باید اقدامات جهادی صورت گیرد.

وی با اشاره به رسمی شدن اسناد غیررسمی گفت: این اقدام از تضییع حقوق مردم و دعاوی جلوگیری خواهد کرد.

رییسی از تبدیل شدن کادر اداری به قضایی خبر داد و گفت: کارآمد کردن بدنه دستگاه قضا، افزایش بهره وری توسط مدیران و اعمال سند تحول نیازمند عمل جهادی است.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: مدیران در کنار اعتماد به زیرمجموعه نظارت لازم را داشته باشند که این امر از نارضایتی های موجود جلوگیری خواهد کرد.

وی با تشکر از مجلس بابت تصویب قانون شورای حل اختلاف اظهار کرد: شورا طبق قانون فعال شود و در حل اختلاف هم گره گشایی صورت گیرد تا ورودی به دادگستری ها کاهش یابد.

رییسی با بیان اینکه مشورت با مشاورین خلاف استقلال قاضی نیست گفت: برای کشف حقیقت نظرکارشناسی باید صورت گیرد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دستگاه قضا باید پناه مظلوم باشد، افزود: در ابن دستگاه باید به عدالت رفتار و از کار مردم  گره گشایی شود.

وی با بیان اینکه طبق اصل امر به معروف و نهی از نمنکر باید حس مئولیت داشته باشیم، اظهار کرد: از عدم احساس مسئولیت فساد شروع خواهد شد..

رئیس کل دادگستری استان سمنان: آزادی 117  زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سطح استان سمنان

محمدجعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان  در نشست قضات استان با اشاره به آزادی 117 زندانی در سطح استان گفت: در زندان‌های استان سمنان امروز حتی یک زندانی نفقه و مهریه وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با بیان اینکه هیچ زندانی جرایم مالی زیر ۵۰ میلیون تومان در زندان‌های استان وجود ندارد، افزود: رضایت اولیا دم برای ۱۰ نفر محکوم به قصاص در ماه‌های اخیر تحصیل شده است.

وی با اشاره به اینکه یک پرونده مورد مناقشه در زمینه اراضی ملی در سطح استان سمنان داشتیم اظهار کرد: این پرونده مفتوح و در دست رسیدگی است.

عبدالهی با بیان اینکه فقط د مفتوح و در دست رسیدگی است، تاکید کرد: 7 هزار هکتار اراضی که بدون سبب، برایشان سند قطعی گرفته شده بود، ابطال و به بیت‌المال بازگردانده شد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان  تصریح کرد: 9 هکتار بستر رودخانه‌ها نیز به همت دستگاه قضائی به بیت‌المال بازگردانده شد.

نماینده قضات استان سمنان: قضات مشکلات مالی دارند

محمد رحیم تقی خاکی  نماینده قضات استان سمنان در شورای قضایی استان با اشاره به مشکلات قضاوت در سطح استان، گفت: امروز قضات مشکلات مالی دارند که با این شغل پر از استرس و مخاطرات همخوانی ندارد

وی در ادامه افزود: رفع مشکلات معیشتی و رفاهی قضات می‌تواند باعث آرامش فکری بیشتر آنان و همچنین رسیدگی بهتر به پرونده‌ها نیز شود.

نماینده قضات استان سمنان با اشاره به مالیات کسر از درآمدهای قضات اظهار کرد: 25 درصد از حقوق قضات شامل مالیات می شود که  مالیات از درآمدهای این قشر برداشته شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر خوشبختانه مشکلات در دستگاه قضائی بسیار کمتر شده است، تاکید کرد: با ورود آیت الله رئیسی به دستگاه قضائی شاهد تحولات خوبی در این حوزه هستیم و امیدواریم این تحولات همچنان نیز ادامه یابد.

مدیر کل بازرسی استان سمنان : نگاه به سازمان های تابعه هزینه ای نباشد

حجت الاسلام و المسلمین رشیدزاده مدیر کل بازرسی استان سمنان در شورای قضایی استان گفت: سند تحول قضایی باید اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه به سازمان های تابعه هزینه ای نباشد، اظهار کرد: با این کار این سازمان ها ایجاد حس امنیت در جامعه می کنند.

رشید زاده با تاکید براینکه عنایت ویژه به دستگاههای تابعه داشته باشیم، افزود: ساختمان های دستگاهای تابعه اجاره ای هستند که در شان آنها نیست.

 نماینده شورای حل اختلاف استان سمنان: شورای حل اختلاف باعث کمک به دستگاه قضا شد

احمد مرادی نسب نماینده شورای حل اختلاف استان سمنان در شورای قضایی استان با اشاره به اینکه شورای حل اختلاف باعث کمک به دستگاه قضا شد، گفت: تصویب قانون شورا در مجلس و سازماندهی و استخدام اعضای شورا اقدام بسیار خوبی بود که صورت گرفت.

مرادی نسب، عدم تجهیزات کافی با توجه به الکترونیکی شدن پرونده ها و  پاداش کم را از مشکلات اساسی اعضای شورا حل اختلاف عنوان کرد.

نماینده شورای حل اختلاف استان سمنان  خواستاراعمال گیت های حفاظتی با توجه به دادن پرونده های کیفری و اموزش اعضا با توجه به الکترونیک شدن پررونده ها در سطح استان شد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.