شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
چگونه هزینه انرژی را به یک‌سوم کاهش دهیم؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان معتقد است که مديريت مصرف کولرهاي آبي موجب صرفه‌جوئي ۳۰ درصدي در هزينه خانوار مي‌شود.

به گزارش مرآت، سید بهروز کسائیان مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اظهار کرد: کاهش استفاده از کولرهاي آبي و قرار دادن آن بر روي دور کند در ساعات ۱۱ صبح الي ۱۵ بعد از ظهر و ۲۰ الي ۲۴ كه ساعات پيك بار هستند مي‌تواند كمك بسزايي در تقليل هزينه‌هاي برق مصرفي كند.

وی با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در آب و برق مصرفی کولرها خاطرنشان کرد: رعایت چند نکته در خصوص مديريت مصرف تقریبا یک‌سوم هزینه‌های خانوار را کاهش می‌دهد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان سمنان ادامه داد: دقت به برچسب انرژی با رتبه بالا در هنگام خرید کولر آبی، توجه به ظرفیت و مساحت محل مورد نظر، استفاده از دماسنج در مکان و عدم روشن کردن مداوم کولر و... از مواردی است که به مديريت بهنيه مصرف در کولرهای آبی کمک می‌کند.

همچنین یک این کارشناس انرژی با ارائه راهکارهای لازم برای مدیریت مصرف برق در سیستم‌های سرمایشی از شهروندان این استان خواست به‌جای کولرهای گازی از کولرهای آبی استفاده کنند . 

احمد غنی‌پور بعدازظهر اظهار کرد: کولرهای آبی به نسبت کولرهای گازی، حدود چهار برابر کمتر برق مصرف می‌کنند و به دلیل اقلیم خشک و پائین بودن میزان رطوبت نسبی در استان، استفاده از کولرهای آبی به شهروندان سراسر این استان توصیه می‌شود . 

این کارشناس مصرف انرژی خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های تبریدی با رده انرژی بالا، سرویس دوره‌ای تجهیزات سرمایشی، عایق کاری کانال کولر، نصب سایه‌بان بر روی کولر و استفاده از دور کُند آن، از جمله مهم‌‌‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در این بخش به شمار می‌رود . 

وی با اشاره به حجم بالای مصرف برق در فصول گرم سال گفت: صرفه‌جویی 10 درصدی مشترکان در مصرف برق وسایل برودتی، تأثیر مناسبی در کاهش پیک بار خواهد داشت.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه