شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
چرا دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان 2 بار سنجش می‌شوند؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به پرسش بسیاری از خانواده‌ها در روزهای اخیر که «چرا دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان دو بار سنجش می‌شوند؟» پاسخ می‌دهد.

به گزارش مرآت، جعفر جندقی به بحث سنجش سلامت دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان اشاره و اظهار کرد: سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان دو بخش دارد؛ یک بخش آزمون تحصیلی بوده که هماهنگی آن با آموزش و پرورش است و طبق آن، اگر دانش‌آموزی از سطح هوشی پایین‌تری باشد، باید در مدارس خاص آموزش ببیند.

وی ادامه داد: سنجش شنوایی و بینایی نیز بر عهده آموزش و پرورش بوده و با کارشناسان زیرپوشش آموزش و پرورش استثنایی به سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان اقدام می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تأکید کرد: بخش سنجش سلامت جسمی بر عهده وزارت بهداشت بوده و در سال‌های گذشته، پزشکی به مدارس مراجعه و به سنجش دانش‌آموزان اقدام می‌کرد که معاینات ثبت دقیق نمی‌شد.

جندقی بیان کرد: با راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌ای در وزارت بهداشت، پرونده الکترونیک سلامت برای هر ایرانی تشکیل شده که کد برای مخاطبان ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر، وقتی دانش‌آموزان به پایگاه سنجش مراجعه می‌کنند، بعد از انجام کارهای اولیه، به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع داده خواهند شد که به همراه دانش‌آموز، پرونده الکترونیکی سنجش سلامت برای پدر و مادر او هم تشکیل می‌شود و مشکل دانش‌آموز در پرونده‌اش ثبت و ضبط خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: یک مراقب سلامت در داخل پایگاه سنجش فعالیت دارد که موظف به ثبت کارهای ابتدایی است و بقیه کارها بر عهده پزشکان مستقر در مراکز زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

به گزارش فارس؛ منیره امینیان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان هم به فارس گفت: تاکنون بیش از دو هزار و 800 نفر از دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان و نوآموزان پیش‌دبستانی در استان سمنان سنجش شدند.

جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بر اساس اعلام سامانه «سیب»، 438 هزار و 985 نفر است.

فارس

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه