شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

یادداشت؛
چرا اگر واکسن کرونا کشف شود، در سراسر جهان قابل استفاده خواهد بود؟/ نتایج یکی از آخرین پژوهش‌ها: بدن میمون‌های بهبودیافته، در برابر کرونا مقاوم می‌شود!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نتایج یکی از آخرین پژوهش‌ها نشان می‌دهد که بدن میمون‌های بهبودیافته، در برابر بیماری کرونا مقاوم می‌شود!

به گزارش خبرنگار مرآت، همین الان که در حال مطالعه این متن هستید، تیم‌های پژوهشی بسیاری در سراسر جهان، مشغول مطالعه برای یافتن واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا هستند. صبح امروز، یک خبرگزاری هندی از امیدها برای یافتن این واکسن خبر داده است. خوشبختانه به نظر می‌آید که ویروس کرونا در جهش یافتن بسیار تنبل باشد؛ بنابراین واکسنی که کارایی‌اش در آزمایش‌ها به اثبات برسد، قاعدتا می‌بایست در هر نقطه‌ای از کره خاکی کارساز باشد!

وقتی که کار پژوهش برای یافتن واکسن کرونا آغاز شد، بعضی از پژوهشگران اندیشناک بودند که پادتن‌ها در عمل بیماری کرونا را تشدید کنند؛ اما مطالعات اولیه هیچ مخاطره جدی را در این زمینه نشان ندادند. پژوهشگران سه هفته قبل دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند از طریق هوا منتقل شود و ذرات ریز بازدم افراد هم می‌تواند آلوده‌کننده باشد.

این نتیجه در پی برخی آزمایش‌ها در ووهان چین به دست آمد، وقتی پژوهشگران غلظت ذرات ریز معلق در هوا در دو بیمارستان که افرادِ مبتلا به کرونا را معالجه می‌کردند مورد آزمایش قرار گرفت. این سهولت در شیوع، در واقع چیزی است که پژوهشگران را برای یافتن واکسن کرونا مصمم‌تر می‌کند. اما یکی از آخرین یافته‌های محققان که دو ساعت پیش از نگارش این مطلب منتشر شد نشان می‌دهد که بدن میمون‌ها پس از بهبودی از بیماری کرونا، در برابر ابتلای مجدد مقاومت می‌کند.

باید منتظر ماند؛ یک جهان در انتظار یافتن واکسن کروناست! آیا پژوهشگران در کوتاه‌مدت به راه‌حلی پایدار برای تولید واکسن دست پیدا می‌کنند؟

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه