شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 امیرالحاج زائران ایرانی:   
پیگیر دیه شهدای مسجدالحرام و منا هستیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص دیه شهدای منا و مسجدالحرام گفت: پیگیری ها در حال انجام است و مکاتبات لازم نیز انجام شده است.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در سازمان حج در نشست خبری امروز گفت: حج امسال ضمن بهره گیری از رهنمودهای امام راحل و راهنمایی های مقام معظم رهبری، حجی آرام و موفق برای زائران بود.

وی به ویژگی های حج اشاره و تصریح کرد: زود آغاز شدن برنامه های حج و جلسات همایش ها و همچنین تهیه اقلام از داخل کشور از بهترین نکات حج امسال بود.

حجت الاسلام نواب تصریح کرد: امسال برای اولین بار انتقال زائرین توسط هواپیمایی ایران انجام شد و در رفت و برگشت، تعجیل در انتقال را داشتیم.

وی در خصوص طولانی شدن حج نیز گفت: فکر می کردیم طولانی شدن حج زائران را خسته کند اما این موضوع باعث خوشحالی آنها شد. همچنین همکاری خوب زائرین و خادمین باعث شد که حج امسال روان تر و خدمات و برنامه ها هماهنگ تر انجام شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج در خصوص دیه شهدای منا و مسجدالحرام اظهار داشت: پیگیری ها همچنان وجود دارد و مکاتباتی انجام شده و امسال هم نامه ای برای وزیر حج عربستان در این خصوص نوشتیم.

وی گفت: طبق گفته پادشاه عربستان در رابطه با شهدای مسجدالحرام، اقدامات انجام می شود و پیگیر دیه شهدای منا نیز هستیم.

نواب در خصوص برگزاری عمره مفرده نیز گفت: بر انجام عمره اصرار داریم چرا که خواسته مردم است و ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در انتظار اعزام به این سفر هستند. اما به هر شرطی بر تحقق آن اصراری نداریم.

وی افزود: در ایام نوروز یک میلیون نفر به سفرهای خارجی می‌روند و در طول سال به کشورهای دیگر برای تفریح یا موضوعات دیگر سفر می‌کنند. اما ما آنها را از انجام چنین سفرهایی منع نمی‌کنیم درباره عمره نیز همینطور است برخی افراد انجام سفر عمره را به دیگر سفرها ترجیح می‌دهند.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه