دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبيعي سرخه خبر داد:
پیشرفت 50 درصدی طرح مدیریت چرا و پایش مراتع قشلاقی سرخه
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبيعي و ابخيزداري شهرستان سرخه از پیشرفت 50 درصدی طرح مدیریت چرا و پایش مراتع قشلاقی شهرستان سرخه در سال جاری خبر داد.

به گزارش مرآت، محمد راستین رئیس اداره منابع طبيعي و ابخيزداري شهرستان سرخه گفت: طرح مدیریت چرا و کنترل دام با توجه به تحقق اهداف و سیاست‌های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و نیز جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه‌های طبیعی از ابتدای آذرماه سال جاری آغاز گردیده و تا پایان اسفند ماه در سطح مراتع قشلاقی شهرستان سرخه ادامه دارد.

وی افزود: با اجرای این پروژه کلیه پروانه های چرا به روز رسانی شده و وضعیت بهره برداری از مراتع مورد بررسی قرار می گیرد. مراتع قشلاقی شهرستان سرخه مساحتی بالغ بر  70 هزار هکتار را شامل می شود.

راستین هدف از اجرای این طرح را نظارت بر پروانه چرای دام به منظور شناسایی دامدارانی صورت می گیرد که ترک دادمداری نموده اند و می بایست دامدارانی که دارای دام می باشند جایگزین آن ها گردد

 راستین ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح پایش مرتع داران حقیقی شناسایی شده و بتوان با مشارکت بهره بردارن، جوامع محلی، افزون بر بر حفظ و احیا اکوسیستم مرتع از ظرفیت ها و پتانسیل های مراتع شهرستان در راستای توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری و بهبود معیشت بهره برداران استفاده کرد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.