تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
پیام تسلیت آیات عظام مکارم شیرازی، صافی‌ گلپایگانی، نوری همدانی، هاشمی شاهرودی و سبحانی درپی رحلت آیت‌الله اشرفی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مراجع عظام تقلید و نیز رئیس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت آیت‌الله اشرفی شاهرودی را تسلیت گفتند.

به گزارش مرآت، درپی ارتحال آیت الله مرتضی اشرفی شاهرودی، مراجع عظام تقلید و نیز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیام‌های جداگانه‌ای این ضایعه را به مردم شاهرود تسلیت گفتند.

متن پیام آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

انا لله و انا الیه راجعون 

با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم که عالم وارسته جناب مستطاب آیت الله آقای حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی دار فانی را وداع گفته و پس از عمری مجاهدت خالصانه در راه تحصیل و ترویج معارف اهل البیت ( علیهم السلام ) به دیدار معبود شتافته اند .

اینجانب این ضایعه مولمه را به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج)،مقام معظم رهبری،حوزه های علمیه،مردم ولایتمدار شاهرود و بیت مکرم آن جناب خصوصا اخوی محترم ایشان جناب آیت الله آقای حاج مصطفی اشرفی شاهرودی تسلیت عرض نموده و برای ایشان از درگاه خدواند متعال علو درجات و حشر با سالار شهیدان ( صلوات الله علیه) را مسئلت دارم .

 

همچنین متن پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت ارتحال عالم ربّانی آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم 

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون 

حضرت آیة الله آقای حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی دامت برکاته 

رحلت عالم ربّانی حضرت آیة الله آقای حاج شیخ مرتضی اشرفی رحمة‌الله علیه، موجب تأثر و تأسف گردید .

خدمات آن روحانی وارسته در شاهرود و دفاع ایشان از ارزش‌های اسلامی، ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم‌السلام و مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات، و تربیت شاگردانی فاضل، خاطره ‌ای ماندگار از آن عالم بزرگوار باقی خواهد گذاشت.

این ضایعه را به حضرتعالی و بیت علم و فضیلتِ مرحوم آیة الله حاج آقا بزرگ اشرفی رحمة‌الله علیه و حوزه‌های علمیّه و اهالی شریف شاهرود، تسلیت می‌گویم.

ان شاء‌الله تعالی در این ایّام سوگواریِ حضرت سالار شهیدان ابی عبدالله الحسین علیه‌السلام، میهمان آن حضرت بوده باشند و با شهدای کربلا محشور گردند.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید نیز با صدور پیامی رحلت مدیر حوزه علمیه شاهرود را تسلیت گفت.

متن پیام آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به آيت الله حاج شيخ مصطفى اشرفى برادر آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی به این شرح است:

صديق محترم حضرت آيت الله حاج شيخ مصطفى اشرفى (دامت افاضاته)؛

فقدان اسفناك اخوى محترم، حضرت آيت الله حاج شيخ مرتضى اشرفى رحمت الله عليه را به جنابعالى و بيت محترم شما و ايشان و تمام علاقمندان و دوستان و اهالى محترم شاهرود و حوزه علميه و علماى منطقه تسليت عرض مى‌كنم.

اين عالم ربانى در زمانى كه شهرستان‌ها از وجود مجتهدين مبرز خالى مى‌شد در شاهرود به تربيت فضلا و برافراشتن پرچم اسلام و اهل‌بيت(علیهم السلام) در آن منطقه همت گماشت و خدمات بسيار ارزنده‌اى در طول عمر با بركت خويش انجام داد.

اميدوارم روح ايشان با ارواح شريفه محمد و آل محمد محشور گردد و خداوند به بازماندگان صبر و اجر فراوان عنايت كند و فرزندان محترم ايشان بتوانند اين چراغ فروزان را در آن بيت همچنان روشن نگه دارند.

 

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مرتضی اشرفی شاهرودی، مبارزه با فرق انحرافی را از جمله خدمات این عالم بزرگ به اسلام عنوان کرد.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله آقای حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی دامت برکاته

در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خبر ارتحال اخوی محترمتان آیت‌الله آقای حاج شیخ مرتضی اشرفی را دریافت نمودم و موجب تاسف و تاثر اینجانب گردید.

این عالم بزرگوار سالهای متمادی با تربیت شاگردان و ترویج فرهنگ اهلبیت علیهم السلام و مبارزه با فرق انحرافی خدمات فراوانی به عالم اسلام نمود.

درگذشت این عالم پرهیزکار را به بیت رفیع علم و فقاهت مرحوم آیت الله حاج آقا بزرگ اشرفی، حوزه های علمیه و اهالی متدین شاهرود خصوصاً محضر حضرت مستطاب عالی تسلیت عرض نموده و علو مقام برای آن فقید سعید مسئلت می کنم.

 

حضرت آیت الله العظمی سبحانی نیز در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله اشرفی شاهرودی، آن مرحوم را مبدا خدمات علمی و اجتماعی و سدی برابر فرق ضاله دانست.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

محضر محترم حجت الاسلام والمسلمین آیه الله جناب آقای حاج آقا مصطفی اشرفی(دامت برکاته)

با اهداء سلام و عرض تسلیت

درگذشت عالم ربانی و مجاهد فی سبیل الله، حضرت آیت الله حاج آقا مرتضی اشرفی، اخوی عزیز حضرتعالی را در نخستین روزهای عاشورای حسینی با کمال تاسف و تاثر دریافت نمودم.

فقید سعید در دارالعلم شاهرود، مبدا خدمات علمی و اجتماعی بالاخص سدی در برابر فرق ضاله بود. قدس سره الشریف. و مردم شاهرود و حومه هرگز خدمات ارزشمند ایشان را فراموش نخواهند کرد.

اینجانب درگذشت ایشان را به جامعه روحانیت شاهرود و بیت فقاهت، مرحوم آیت الله حاج آقا بزرگ شاهرودی و بقیه السلف ایشان حضرتعالی تسلیت گفته و برای آن عزیز از دست رفته علو درجه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

آیت الله مرتضی اشرفی شاهرودی از علمای برجسته شهرستان شاهرود بود که شامگاه سه‌شنبه بیستم شهریورماه، در 85 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه