شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

امام جمعه موقت سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت؛    
پیاده روی اربعین "مانور قدرت" جهان اسلام است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه موقت سمنان در خصوص مبانی دینی و سیاسی پیاده روی اربعین، گفت: عظمت امام حسین(ع) نشان دهنده مانور قدرت جهان اسلام است.

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان، در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص مبانی دینی پیاده روی اربعین برای زیارت حرم امام حسین(ع)، گفت: بسیار بر زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین تاکید شده و در روایات آمده که امام حسن عسگری(ع) می فرماید یکی از علامت های مومن زیارت اربعین است.

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه پبامبر اکرم(ص) در روایتی می فرماید ثواب زیارت امام حسین(ع) هفتاد برابراعمال حج است، افزود: رفتن به زیارت امام حسین(ع) و گام برداشتن در این مسیر دارای فضیلتی بسیار و جایگاه  بالایی دارد.

مهدوی نژاد مطرح کرد: پیاده روی فقط باید به نیت زیارت امام حسین(ع) باشد که زیارت این امام بزرگوار مربوط به 1400 سال پیش نیست و ما باید حرکت قیام امام حسین (ع) را زنده نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه رفتن به اربعین یک مانور قدرت شیعه واسلام است، عنوان کرد: عظمت امام حسین(ع) باعث شده است که پس از چندین سال، مردم برای زیارت ایشان به کشور عراق سفر کرده و در این مراسم شرکت کنند.

امام جمعه موقت سمنان با توجه به اینکه دوستی با امام حسین(ع) امروز در برابر همه ی طاغوتیان و یزیدیان دنیا قدرت نمایی می کند، اظهار کرد: صهیونیست و آمریکا باید بفهمند، آن که حق است ماندنی است و در حال حاضر عاشقان این امام بزرگوار همگی برای زیارت او سر از پا نمی شناسند.

مهدوی نژاد با تاکید بر اینکه کسانی که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند باید ویژگی های مهمی را رعایت کنند، عنوان کرد: زائران باید از بعد اخلاقی باروی خوش در این مسیر قرار گرفته و با یک روحیه ای عرفانی در مراسم حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: از بعد معنوی زائران در پیاده روی هر روز یک زیارت عاشورا با صد سلام بر امام حسین(ع) و لعن بر دشمنان بخوانند که یک کار بسیار پر فضیلتی است.

امام جمعه موقت سمنان افرود: مردم دنیا با یک ابهت به جمعیت بسیار بالا، بدون یک برنامه ریزی سازمانی و دولتی و با مدیریت مردمی به این امر نگاه می کنند.

مهدوی نژاد با توجه به اینکه انسان با حضور در این راهپیمایی عظیم حسینی به یک نتیجه جامع می رسد، گفت: فرد می تواند یک سبک زندگی بسیار ساده ای داشته باشد که این سبک زندگی مشکلات اجتماعی و اخلاقی را راحت تر می کند و می توان گفت که این اخلاق، اخلاق اسلام است.

وی اذعان کرد: برخی در دنیا خواستار کمرنگ شدن حضور مردم  در این راهپیمایی بسیار بزرگ هستند و با این سروصداها و اختلافات کوچک در عراق می خواهند نوعی وحشت در مردم ایجاد کنند.

انتهای پیام/ج

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه