تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان:    
پرداختی بیمه سلامت به مراکز درمانی 3 ماه تاخیر دارد/ بهره مندی بیش ‌از 456 بیمار خاص استان از بیمه سلامت
مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با بیان اینکه پرداختی بیمه سلامت به مراکز درمانی 3 ماه تاخیر دارد، گفت: درصورت تامین منابع معوقات پرداخت خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار مرآت، علیرضا اعرابی مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان در جمع خبرنگاران، حوزه سلامت، را اولویت نخست دولت یازدهم دانست و گفت: دولت توجه بسیار زیادی به حوزه سلامت در بخش اجتماعی داشت.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به حوزه سلامت توجه ویژه ای شده است، افزود: امیدواریم این توجهات به حدی برسد که جامعه ای سالم و آرام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت نیازمند مدیریت منابع می باشد گفت: برای اجرایی شدن این طرح نیز باید کنترل هزینه های درمانی صورت گیرد.

بهره مندی 50 هزار نفر در استان از بیمه درمانی

وی با اشاره به اینکه در قالب اجرای طرح بیمه همگانی بیش از 10 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه درمانی رایگان قرار گرفتند، بیان کرد: بیش از 50 هزار نفر از استان سمنان  از بیمه درمانی بهره مند شدند.

اعرابی با بیان اینکه تامین منابع لازم برای اجرای طرح تحول نظام سلامت با رشد بیش از 265 درصدی از سال 95 اتفاق افتاد، گفت: پرداختی بیمه سلامت در سال 95 از 20 میلیارد تومان به بیش از 90 میلیارد تومان رسید.

16 هزار اتباع خارجی استان واجد شرایط بیمه درمانی‌اند

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با توجه به اینکه اتباع خارجی در کشور مشکلاتی در پوشش بیمه‌ای داشتند، افزود: مشکلات بیمه ای اتباع حل شد که در حال حاضر در استان سمنان بیش از 16 هزار نفر اتباع خارجی واجد الشرایط بیمه درمانی هستند.

وی با اشاره به اینکه گروههای خاص، آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر اتباع زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند، تصریح کرد: تاکنون 4 هزار اتباع خارجی در استان از بیمه سلامت بهره مند شده اند.

اعرابی با بیان اینکه سرانه ای که به ازای هر روستایی پرداخت می شود که خدمات درمانی بهتری دریافت کند سال گذشته 933 درصد افزایش داشته است، افزود: بیمه سلامت به ازای هر روستایی مبلغ 120 هزار تومان افزایش سرانه پرداختی داشته است.

وی از تحت پوشش قرارداشتن 218 هزار نفر از استان سمنان در  بیمه سلامت خبر داد و گفت:بیشترین جمعیت بیمه شدگان در روستاها با 109 هزار نفر بیمه شده هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان ادامه داد: 62 هزار نفر از کارکنان دولت و 47 هزار نفر نیز زیرپوشش بیمه همگانی و سایر اقشار بیمه سلامت قرار دارند.

وی با بیان اینکه فرد بدون بیمه درمانی در استان وجود ندارد، گفت: 100 درصد از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه درمانی هستند.

بهره مندی بیش ‌از 456 بیمار خاص استان از بیمه سلامت

اعرابی با اشاره به اینکه 456 نفر از بیماران خاص در سطح استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، بیان کرد: 166 نفر از بیماران ام اس، 149 نفر دیالیزی، 73 نفر جزء پیوند کلیه، 47 نفر از تالاسمی ها و 33 نفر نیز از هموفیلی ها از بیماران خاص استان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان در ادامه افزود: هزینه های این بیماران خاص در بحث بستری به صورت 100 درصد و سرپایی به صورت 90 درصد بیمه سلامت پوشش می دهد.

وی تصریح کرد: بیماران صعب العلاج و سرطانی نیز در زمینه دارویی از تعهد 50 درصد به بیش از 70 تا 90 درصد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

اعرابی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 350 هزار و 270 نفر از بیمه شدگان سال گذشته برای دریافت خدمات مراجعه کردند، گفت: هزینه ای نزدیک به 800 میلیارد ریال بابت بستری این بیمه شدگان پرداخت شده است.

پرداختی بیمه سلامت به مراکز درمانی 3 ماه تاخیر دارد

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با اشاره به اینکه بیمه سلامت 8 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشت، بیان کرد: بدهی هایی بیمه سلامت با دادن سهام از سوی دولت تامین شد.

وی درخصوص معوقات پرداختی به دانشگاه علوم پزشکی و موسسات تشخیص درمانی و بخش خصوصی گفت: معوقات موسسات تشخیص درمانی و بخش خصوصی تا بهمن ماه و دانشگاه تا آذرماه پرداخت شده است.

اعرابی افزود: پرداختی به روز بیمه سلامت به مراکز درمانی و دانشگاه علوم پزشکی یک تاخیر سه ماهه است که امیدواریم منابع تامین شود تا معوقات پرداخت شود.

حذف دفترچه های بیمه سلامت نیازمند زیرساخت های الکترونیکی

وی با اشاره به حذف دفترچه های بیمه سلامت در سطح کشور، افزود: حذف این دفترچه های نیازمند زیر ساخت های جدی است و باید بسترهای آن فراهم شود.

اعرابی اظهار کرد: حذف دفترچه باید واقعی صورت گیرد طوریکه بیمار با کارت هوشمند ملی به بیمارستان مراجعه کنند و نسخه الکترونیکی در داروخانه ها اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به اینکه هنوز این زیرساخت ها آماده نیست، بیان کرد: حذف دفترچه در 3 استان کشور به صورت آزمایشی شروع شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان تصریح کرد: اگر خدمات الکترونیکی شود سازمان های بیمه گر می توانند خدمات بهتر و بیشتری داشته باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با اشاره به اینکه بیمه سلامت با 351 موسسه مستقل در استان قرارداد دارد، بیان کرد: 109 پزشک متخصص، 60 پزشک عمومی  با این بیمه طرف قرارداد هستند.

وی همچنین تصریح کرد: بیش از 400 پزشک متخصص  و 300 پزشک عمومی در موسسات درمانی استان ارائه خدمت می دهند.

اعرابی با بیان اینکه مردم در استان به خدمات تخصصی نسبت به خدمات عمومی بیشتر دسترسی دارند، گفت: بعد از شیراز، دومین استانی هستیم که بالاترین هزینه تخصصی را داریم.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با توجه به آمار جهانی که برای هر یک و نیم میلیون نفر یک مجموعه MRI نیاز است، گفت: استان سمنان با 702 هزار نفر جمعیت 4 مرکز  MRI دارد‌.

انتهای پیام/ع
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه