شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

پایان قرنطینه در نیوزلند به شرط واکسیناسیون 90درصدی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جسیکا آردن نخست وزیر نیوزلند در روز جمعه اعلام کرد این کشور در صورتی از قرنطینه خارج می‌شود که ۹۰% جمعیت واجد شرایط به صورت کامل واکسینه شوند.

به گزارش مرات به نقل از رویترز، جسیکا آردن نخست وزیر نیوزلند در روز جمعه اعلام کرد این کشور در صورتی از قرنطینه خارج می‌شود که ۹۰% جمعیت واجد شرایط  به صورت کامل واکسینه شوند.

خانم اردن در یک کنفرانس خبری گفته است:« امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر از قرنطینه خارج شویم، و در عین حال به ماندن در وضعیت ایمنی و سلامت ادامه دهیم. رسیدن به واکسیناسیون ۹۰% ، کشور نیوزلند را به ایمن ترین کشور از لحاظ واکسیناسیون در دنیا تبدیل خواهد کرد.»

 تا کنون ۶۸% از مردم این کشوربه صورت کامل واکسن خود را دریافت کرده‌اند و ۸۶% یک دز از واکسن را تزریق نموده‌اند.

زمانی که هدف واکسیناسیون ۹۰ درصدی محقق شد، دولت نیوزلند با یک سیستم آهسته‌ی مشخص برای خارج شدن منطقه‌های مختلف این کشور از قرنطینه اقدام خواهد کرد. گواهینامه واکسن برای این سیستم جدید تعریف خواهد شد که با سه رنگ سبز، نارنجی و قرمز برای مدیریت کردن موارد ابتلای جدید و  شیوع دوباره، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کشور نیوزلند تا کنون برای مبارزه با ویروس کرونا  شدیدترین محدودیت‌‌ها را در بین کشورهای جهان اعمال کرده است و فشارها و اعتراضات  زیادی برای خارج شدن ازاین وضعیت به نخست وزیر این کشور وارد شده‌است.

نیوزلند در روز جمعه ۱۲۹ مورد جدید ابتلا به کوید-۱۹ را گزرش داد. آمار کلی ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ۲،۳۸۹ و تعداد مرگ و میر از ابتدای فراگیری ۲۸ نفر بوده است.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.