تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

رئیس بیمارستان شفاء سمنان خبر داد:
ویزیت روزانه بیش از 900 بیمار توسط پزشکان بیمارستان شفا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس بیمارستان شفاء سمنان از ویزیت روزانه 600 بیمار توسط پزشکان متخصص و 300 بیمار توسط پزشکان عمومی در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، دکتر محمدرضا خدادی رئیس بیماستان شفا سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات سمنان با اشاره به افتتاح این بیمارستان در سال 1373 گفت: بیمارستان تامین اجتماعی شفا سمنان یک بیمارستان عمومی و غیردولتی است و بیش از 80 درصد از مراجعین آن نیز افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

رئیس بیمارستان شفا سمنان با بیان اینکه این بیمارستان یک بیمارستان تخصصی است اظهار کرد: بیمارستان شفا در ردیف بیمارستان های جنرال قرار دارد و شامل بخش های جراحی، اطفال، زنان و داخلی است.

خدادی افزود: بیمارستان های جنرال علاوه بر موارد فوق باید به کلینیک، رادیولوژی و آزمایشگاه نیز مجهز داشته باشند که در حال حاضر این بخش ها به همراه اورژانس و داروخانه نیز در این بیمارستان وجود دارد.

وی به چارت طراحی شده برای بیمارستان های جنرال اشاره کرد و گفت: برخی می گویند چرا در این بیمارستان عمل جراحی قلب انجام نمی شود که این موضوع در چارت بیمارستان های تخصصی و جنرال وجود ندارد.

رئیس بیمارستان شفا ادامه داد: در چارت بیمارستان های جنرال یک کلینیک تخصصی در صبح ها، یک کلینیک عمومی و داروخانه در صبح و عصر تعریف شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

خدادی به ارائه برخی از خدمات درمانی فوق تخصصی در قالب خدمات میهمان در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در این مرکز دو ارتوپد و دو جراح مغز و اعصاب فعالیت حضور دارند و بیماران آنها برای عمل های خود ریالی پرداخت نمی کنند، توجه داشته باشید که بودجه ما بر اساس این خدمات بسته نشده نمی شود اما در طول سال تلاش می کنیم بودجه آنرا جذب کنیم.

وی از انجام بیش از نیمی از اعمال جراحی چشم و یک سوم اعمال جراحی گوش، حلق و بینی شهر سمنان در این بیمارستان خبر داد و گفت: این موارد نیز به صورت میهمان انجام می شود.

رئیس بیمارستان شفا با اشاره به برخی انتقادات مطرح شده در خصوص بسته بودن داروخانه این بیمارستان در شب اظهار کرد: در حال حاضر این بیمارستان مجوز بکارگیری مسئول فنی شب را ندارد که مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در تلاش است با اخذ مجوزهای لازم این مشکل را در سال آینده مرتفع کند.

خدادی از انعقاد قرارداد با 115 برای انتقال مصدومان حوادث جاده ای به این بیمارستان خبر داد و گفت: همچنین تلاش می کنیم درمانگاه این بیمارستان را در سال آینده به یک درمانگاه شبانه روزی تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر ارائه کلیه خدمات بستری در داخل این بیمارستان تصریح کرد: در حال حاضر پرسنل بخش های رادیولوژی، فیزیوتراپی و آزمایشگاه بسیار بیشتر از توان خود فعالیت می کنند تا بتوانند نیاز مراجعه کنندگان را رفع کنند.

رئیس بیمارستان شفا در ادامه این نشست به آمار روزانه این بیمارستان اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در هر روز 700 نسخه تحویل داروخانه می شود و برای بالغ بر 50 بیمار حدود 200 آزمایش صورت می گیرد. 

خدادی افزود: همچنین روزانه بیش از 250 مورد تصویربرداری، 40 مورد فیزیوتراپی، 35 مورد سونوگرافی و نیز بین 10 تا 15 مورد سی تی اسکن در این بیمارستان انجام می شود.

وی از ویزیت روزانه 300 بیمار توسط پزشکان عمومی و 600 بیمار توسط پزشکان متخصص در این بیمارستان خبر داد و گفت: ماهیانه بیش از هزار بیمار در این بیمارستان بستری می شوند و ضریب اشغال تخت های بیمارستان نیز 80 درصد است.

رئیس بیمارستان شفا با یادآوری مراجعه بیش از 16 هزار نفر به اورژانس این بیمارستان در آذرماه سالجاری گفت: 346 نفر از این بیماران تحت نظر قرار گرفته اند، 204 نفر به بخش های بستری منتقل شده اند و به بیش از 8 هزار و 800 نفر نیز خدمات تزریقات و پانسمان و ...ارائه شده است.

خدادی به انجام 437 عمل جراحی در آذرماه سالجاری در بیمارستان شفا اشاره کرد و گفت: 20 درصد این عمل ها شامل عمل های سنگین مانند تعویض مفصل، جراحی ستون فقرات، مغز و اعصاب، چشم و سزارین بوده است.

وی با بیان اینکه طبق ارزیابی های صورت گرفته بیش از 80 درصد بیماران بخش بستری از خدمات این بیمارستان رضایت داشته اند افزود: پرسنل بیمارستان شفا سمنان تمام تلاش خود را برای ارتقای کیفیت خدمات به کار گرفته اند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

رئیس بیمارستان شفا در پاسخ به سوالی در خصوص علت ویزیت مجدد بیمارانی که برای تزریقات به این بیمارستان مراجعه می کنند نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تزریق برخی از داروها نیازمند انجام تست می باشد و مسئولیت تزریق دارو نیز بر عهده بیمارستان است لذا پرسنل بیمارستان باید نسبت به تزریق آن اطمینان حاصل کنند.
خدادی در بخش دیگری از این نشست از حضور یک متخصص داخلی و یک جراح فک و دندان به عنوان میهمان در این بیمارستان تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: همچنین یک دستگاه آرتروسکوپ نیز بزودی در این بیمارستان نصب و راه اندازی می شود.

وی به بازسازی محیطی بخش های مختلف این بیمارستان در یکسال اخیر اشاره کرد و گفت: بنابر استانداردها، این مجموعه باید ویژگی های هتل های درجه 3 را برخوردار باشد که خوشبختانه در سالجاری شاهد ارتقای وضعیت هتلینگ این بیمارستان بوده ایم.

رئیس بیمارستان شفا سمنان با یادآوری تجهیز بخش های دیالیز و سی تی اسکن تصریح کرد: 3 دستگاه آمبولانس جدید و نیز چند دستگاه اکو به این بیمارستان اضافه شده است که رضایت بیماران را به دنبال خواهد داشت.

خدادی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا سیستم نوبت دهی بیمارستان را با هدف افزایش رضایت بیماران اصلاح کنیم.

گفتنی است پس از پایان این نشست، خبرنگاران و اصحاب مطبوعات سمنان از بخش های مختلف بیمارستان شفاء سمنان بازدید کردند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانتصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانتصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه