شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

  زدودن غبار محرومیت از روستاهای استان سمنان   

ویزیت رایگان ۵۵۰ نفر از مردم به همت بسیج پزشکی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه استان سمنان گفت: بسیج جامعه پزشکی استان با اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و کم برخوردار در تلاش برای محرومیت‌زدایی از این مناطق است.

به گزارش مرات؛ابوالفضل منشی‌زاده  با بیان اینکه خدمت به مردم اصلی‌ترین رسالت بسیج و افتخاری بزرگ است گفت: بسیج جامعه پزشکی استان با اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و کم برخوردار در تلاش برای محرومیت‌زدایی از این مناطق است.

وی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی پزشکی و دندانپزشکی در هفته بسیج به روستاهای محروم استان افزود: در هفته بسیج گروه‌های جهادی پزشکی و دندانپزشکی به روستاهای فرومد و کالپوش در شهرستان میامی و خیرآباد در شهرستان سمنان اعزام شده و کار خدمت‌رسانی به مردم را انجام داده‌اند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه استان سمنان تصریح کرد: در طی اعزام گروه‌های جهادی پزشکی و دندانپزشکی به این 3 روستا بیش از 550 نفر از مردم ویزیت رایگان پزشکی و دندانپزشکی شده‌اند.

منشی‌زاده با اشاره به حضور و همراهی 22 پزشک و دندان‌پزشک جهادگر در این اردوهای جهادی افزود: پزشکان متخصص جهادگر در اردوهای جهادی کار ویزیت رایگان مردم و توزیع داروهای مورد نیاز و دندان‌پزشکان جهادگر نیز کارترمیم، پر کردن، جرم‌گیری و کشیدن دندان را به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه حفظ ارتقاء و اعتلای سلامت جامعه بخصوص در مناطق محروم در دستور کار بسیج جامعه پزشکی قرار دارد افزود: ویزیت عمومی بیماران و توزیع داروی رایگان طبق دستور پزشک، مشاوره تغذیه و بهداشت در مدرسه، غربالگری بیماری‌هایی همچون فشارخون، سرطان و دیابت و در نهایت راهنمایی و معرفی بیماران بی‌بضاعت برای بهره‌مندی از امکانات بهداشتی در مراکز شهرها و حل مشکلات آنان از جمله فعالیت‌های این حوزه است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه استان سمنان اظهار داشت: اعزام تیم‌های تخصصی بهداشتی درمانی در قالب اردوهای جهادی به مناطق کم برخوردار و روستایی در دستور کار بوده و این موضوع گامی اساسی برای برقراری عدالت درمانی و دسترسی عامه مردم به پزشکان متخصص و دریافت خدمات درمانی و دارویی رایگان خواهد بود.

منشی‌زاده با بیان اینکه نهضت محرومیت‌زدایی به دنبال هدفمند کردن حرکت‌های جهادی مبتنی بر نیازهای هر منطقه است افزود: مهم‌ترین رسالت گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلف تشکیل بسیج مردمی و تزریق امید و اعتماد بین مردم هر منطقه است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.